‘De onderlinge band warm houdt en de gemeenschapszin bevordert’ 32 In de zomer van 1988 kwam Cock Boekel in de redactie. Voorzitter De Heij benadrukte nog eens: Laten we samen onze steun blijven geven aan ons dorpsblad, dat de onderlinge band warm houdt en de gemeenschapszin bevordert Hoe sterk deze band nog steeds is, blijkt bijvoorbeeld uit het aantal kaarten en brieven, dat een zieke krijgt wanneer hij of zij is opgenomen in een ziekenhuis. De andere patiënten op de kamer staan vaak versteld en reageren: Bent u dan zo’n belangrijk persoon in Waarland? De zieke moet dan uitleggen dat er in Waarland de W4 is, waarin alle zieken worden vermeld. Ook de sport neemt een belangrijke plaats in. Het blad is zo opgemaakt dat er een bepaalde logische volgorde in de stukjes zit. Wie het kerknieuws wil lezen, begint voorin. Wie iets weten wil over de activiteiten van bijv. KVG, Zonnebloem, Dorpsraad of Kluivers bladert verder en wie geïnteresseerd is in sport neemt de laatste bladzijden. Voor ieder wat wils dus. Bijzonder zijn ook de in memoriams van de hand van pastor Van der Meulen en nadien van zijn opvolgers Van der Linden en Vertelman. In deze nagedachtenis aan de overledene wordt beschreven wat hij of zij voor de familie en de Waarlandse gemeenschap heeft betekend. Eeuwfeest Toen in 1990 Waarland 1000jaar en Slootgaart 400jaar bestonden, vatte de redactie het plan op om dit Eeuwfeest te vieren. Ze nam het initiatief en belegde de eerste bijeenkomst met verschillende verenigingen op 31 oktober 1988 in het Dorpshuis. Het idee werd positief ont vangen en een groep enthousiastelingen begon met de voorbereiding. In hun programma was ook een tentoonstelling opgenomen. Voor het opzetten hiervan werd de redactie van de W4 gevraagd en zij heeft dit met heel veel plezier gedaan. De expositie was een daverend succes. Gedurende de viering van dit Eeuwfeest in 1990 bezochten meer dan tweeduizend bezoekers de expositie Binnen Waarlands Ringsloot in het Dorpshuis. Kritisch De redactie bleef kritisch. Was er speling in de begroting? Kon het abonnements geld van f 17,50 per jaar gehandhaafd blijven of moest een verhoging plaats vinden? Zo was het gebruikelijk om voor het ophalen van het abonnementsgeld een vergoeding te geven. De overgang op acceptgiro’s leverde een voordeel op. Na het Eeuwfeest nam de redactie een beetje gas terug. Ze wilde zich voorlopig concentreren op het redactiewerk. Dat duurde overigens maar kort, want in de cember van dat jaar werd besloten meer aandacht aan de jaarlijkse kroniek te besteden. Al enkele jaren ver scheen in het nieuwjaarsnummer een kort overzicht van belangrijke of opmerkelijke gebeurtenissen in Waarland. Vanaf toen werd deze terugblik veel uitgebreider en op rijm geschreven. Verder werd de redactie gecon fronteerd met de nieuwe ge meentelijke herindeling. Naar aanleiding van een forumavond in het Dorpshuis had de redactie in een gesprek met het College te kennen gegeven dat het wenselijk zou zijn het gemeentenieuws in de W4 te blijven publiceren. B en -1 W dachten hier anders over: Ons inziens behoort de gemeentelijke voorlichting onder alle inwoners gratis te worden verspreid. Vanaf dat moment stond er geen gemeentenieuws meer in de W4. I Uit de W4 van I 20 mei 1972. Ruiter I N MEMORIAM v oor Catharina Maandagmorgen overleed in Stoffelhof te Schagen CATHARINA RUITER, in de leeftijd van 54 jaar. Jarenlang is zij ziek geweest, zij heeft vaak in het ziekenhuis gelegen, maar vooral het laatste anderhalf jaar heeft zij heel veel moeten lijden. Zij had een groot geloof en dat verzachtte voor haar heel veel. Voor haar moeder, die bijna 88 jaar is en alles voor haar heeft gedaan, is het een groot verlies. Haarvele vrienden en vriendinnen zijn bedroefd om haar heengaan. Maar na het vele lijden dat zij gekend heeft,mogen wij in geloof zeggen dat voor haar nu de bevrijding is gekomen. God heeft haar geroepen om in vreugde te leven in het Hemelse Vaderhuis. In gebed en geloof mogen wij met haar verbonden blijven Zij heeft 41 jaar hier in Waarland gewoond, donderdagmorgen hebben wij haar haar laatste rustplaats gegeven op ons kerkhof. Moge God haar de eeuwige rust geven.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 32