30 Op vele manieren actief. In 1986 organiseerde de W4 tezamen met de Hobbyclub een tentoonstelling in het Waarlands Dorphuis. ontvangen kopij werd zoveel mogelijk intact gelaten. Dit om te voorkomen dat men de schrijver of schrijfster de moed zou ontnemen om weer iets te schrijven. Wel werd gelet op taalfouten en wanneer een zin echt krom was, werd deze ook verbeterd. Steevast kwam de redactie eens in de twee maanden bijeen en tijdens deze vergaderingen kwamen er allerlei sugges ties op tafel. Eén daarvan was het uitgeven van een dorpsgids: een blad vol informa tie over o.a. dienstverlening, kerk, onder wijs en sport. Deze Dorpsgids is een teken dat Waarland niet stilzit, dat Waarland leeft en werkt aan zijn gemeenschaps gevoel, schreef de redactie in het voor woord. Als aanvulling op de informatie over de organisaties en verenigingen schreven Arnold Lantman en Joop Zutt over de herkomst en de verklaring van de straatnamen in Waarland. Dit gaf de aanzet om stukjes van vroeger te publi ceren. Met Arie Zutt Jz. werd een opzet gemaakt over een twintigtal onderwerpen. Van Waarland voor 1850, het kerkbezoek en de alledaagse lering tot... de bevrijding. Tot de komst van de Nieuwbouw was Waarland een bijna 100% katholiek dorp met een zeer grote KVP-aanhang. Maar met deze uitbreiding veranderde ook het rustige politieke klimaat. Andere politie ke partijen wilden hun programma’s en ideeën uitdragen via de W4. Mondjes maat liet de redactie dit toe. Ze kon niet Een rel binnen de KVP Johan Hoetmer werd in 1979 voor de KVP Waarland lid van de gemeenteraad en bedankte daarom voor de redactie. Zijn plaats werd ingenomen door Riet Wever-Appel. Kort daarna brak in de redactie een roerige periode aan. Afgesproken was dat wanneer één van de leden een stukje schreef met als onder schrift redactielid, de andere leden het artikel moesten lezen en goedkeuren. En er zou niet over politiek worden ge schreven. Toch ontstond in december een rel naar aanleiding van een artikel anders, want twee redactieleden, Jan Zuijdam en Bas van Oijen, waren actief binnen de KVP. Op 26 april 1979 hield de redactie ter gelegenheid van haar 20-jarig jubileum een receptie in het Waarlands Dorpshuis. Tijdens deze bijeenkomst ontving Arie Zutt het boekje Waarland van toen met daarin zijn bewerkte stukjes uit de W4. Er waren totaal 1000 exemplaren gedrukt en binnen korte tijd was alles verkocht. Met een gemiddeld aantal tekstpagina’s van vijftien, een gezonde financiële positie en maar heel af en toe een klacht over het niet plaatsen van een stukje, kon de nieuwe redactie tevreden zijn. Men keek niet alleen naar het verleden, maar men stond ook open voor vernieuwingen. MT! I 1 Fa

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 30