Gedenken mij onze zieken. 29 De redactie in vergade ring bijeen (1980). Vl.n.r. Piet Kleverlaan, Riet Wever-Appel, Koos de Heij, Siem Houtenbos, Jan Zuijdam, Bas van Oijen. Uit de W 4 van 18 december 1965. ‘Gedenken wij onze zieken’. Nog steeds een belangrijk item in de W4. Meer kerknieuws Het blad Sursum Corda van het dekenaat Schagen bevatte wekelijks het nieuws en de misintenties van elke parochie, dus ook van de Sint Wulfram. In 1969 werd het blad in het dekenaat Schagen opgehe ven en vanaf die tijd kregen het volledige kerknieuws met de wekelijkse diensten en de bijbehorende intenties een plek in de W4. Dit was een welkome aanvulling voor de lezers van het blad. Ook koos de redactie in dat jaar voor het vignet van Dirk Bruin Szn. Tussen de W en de 4, waren twee benen getekend, overgaand in een hand die een wereldbol met de molen, de kerk en het Dorpshuis tilde. Begin jaren zeventig werden in Waar land ruim 150 woningen gebouwd, waar- Nieuw en oud nieuws Elke woensdag had één van de redactieleden de correctiebeurt. De originele tekst van de door de echte Waarlanders te maken kregen met mensen van buiten. Om de aanpas sing van deze nieuwkomers te bevorderen, werden ver schillende van hen gevraagd voor het verenigingsleven en zo ging het ook bij de W4. In het voorjaar van 1972 werd de redactie uitgebreid met Siem Houtenbos en met uit de Nieuwbouw Aly Verhoog, Bas van Oijen en Piet Kle- verlaan. Deze laatste ging de penningen beheren. Besloten werd bij de 600 adressen abonnementsgeld te innen en de vrijwillige verenigingsbijdrage om te zetten in een verplichte, gerelateerd aan de omvang van de geplaatste kopij. Niet geheel onverwacht was de reactie van het kerkbestuur: van f 100,- naar f 500,- per jaar was tenslotte een forse verhoging. Na een goed gesprek kwamen beide partijen tot een aanvaardbare oplossing. In diezelfde periode werd de nieuwe re dactie benaderd door drukkerij ACCA uit Heerhugowaard. Deze beloofde de aangeleverde kopij gratis in hun krant op te nemen en het blad wekelijks huis-aan- huis te verspreiden. Dit leek een verlei delijk aanbod. Maar de redactie twijfelde eraan of alle nieuws zou kunnen worden geplaatst. Ze ging niet met ACCA in zee en bleef bij Gerja. Om de actualiteit van het blad te vergroten kwamen de verslagen van de gemeenteraads vergaderingen in de W4 en daarnaast waren er rubrieken als De weke lijkse agenda en Een goede gewoonte. Met Kerst verscheen een bij zondere uitgave met ver halen, gedichten en puz zels. Na twee jaar stopte het enige vrouwelijke redactielid, Aly Verhoog en werd Johan Hoetmer haar opvolger. Conny Daspers Kinderpaviljoen Irene Daspers Mevr. Dekker-Kuijs, Volleringweg 1 Elisabeth-paviljoen Els Ruiter, Weel weg Kinderpaviljoen. Cornelis Wijnker, Oostkade 27 Dozef-zaal Tragies ongeval. Door een noodlottig ongeval vond opnieuw op de kruising UJoud- meerweg-Speketersweg een persoon de dood, afkomstig uit Krom menie. Mevrouw Daspers en haar beide dochtertjes liepen daar bij meer of minder ennstige verwondingen op, terwijl mej. A. Zutt geen enkel letsel opliep. Marian Bommer, Nieuwboerweg 3 Kinderpaviljoen, Mevr. Kamper-Moraslüeelweg Maria-zaal. CStam-Dekker Mevr. Daspers-v.Diepen, Kerkstraat Maria-zaal fflaria-zaal

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 29