‘Een bijdrage van f 2,50per gezin’ de verschillende organisaties en vereni gingen in de parochie om van eikaars wel en wee beter op de hoogte te blijven. Zo zal er zeer zeker ook meer belang stelling gemaakt worden onder alle pa rochianen, waarvan het parochieleven rijke vruchten mag plukken. Alle mede werkers goede vaart onder Gods zegen. Het dorpsblad moest natuurlijk een naam krijgen en daarom werd een prijsvraag uitgeschreven. Jan Zutt Azn. was al een poosje uit militaire dienst en hij herinnerde zich dat hij het blad G3, Goede Geest Gemeenschap, in die tijd regelmatig on der ogen kreeg. Hij legde letterlijk een link en zo kwam hij op de naam W4: Wat Waarland Wekelijks Weet. Deze naam is in de loop der tijd uitgegroeid tot een be grip en is niet meer uit Waarland weg te denken. Voor zijn idee ontving Jan f 5,-. De W4, in A5-formaat, was in de begin periode acht tot twaalf pagina’s dik. Op de frontpagina stond een raket en het voorwoord van kapelaan Zaal. Verder bevatte het blad het nieuws van de school door meester De Heij en mededelingen van het zwembad, KVG, Jeugdbeweging, voetbal en handbal. De laatste pagina werd met enige regelmaat gereserveerd voor de Rijmelaar. Als iemand iets op merkelijks had gedaan nam de rijmelaar die persoon op een sympathieke wijze op de hak. Er werden echter geen namen genoemd en ook wist men lange tijd niet dat melkboer Piet Kuijs de informatiebron was. Ook de schrijvers achter de Rijme laar, Lizette Dekker en Arnold Lantman, bleven in die tijd anoniem. Na drie maanden kwam er een noodkreet van de redactie. Opnieuw een noodkreet Drie jaar na de eerste volgde opnieuw een noodkreet en alweer ging het vooral om de centen. 17 maart 1962. Stoppen we of 'gaan we door... misschien het laatste nummer voor altijd. Er waren drie redenen. Ten eerste waren er onvoldoende financiële middelen om het blad wekelijks te drukken. Ten tweede maakten de verenigingen te weinig gebruik van de W4 en de laatste wens was uitbreiding van de redactie. Het verschijnen van de W4 de week daarop betekende het verlossende antwoord. De verenigingen hadden flinke toezeggingen gedaan en beloofden meer te zullen schrijven. De redactie, bestaande kapelaan Zaal en meester De Heij, zou dan alleen nog de aangeboden tekst hoeven te corrigeren. In augustus van dat jaar stond meester De Heij er alleen voor. Kapelaan Zaal was door het bisdom benoemd in Uitgeest en na zesenhalf jaar verliet hij Waarland. Al spoedig bleek dat De Heij hulp nodig had. De nieuwe kapelaan De Beer en zijn opvolgers Karregat en Guijt waren bereid een voorwoord met overdenking te schrijven en ook vermeldden ze de zieken in het ziekenhuis of sanatorium. Jan Zuijdam zou gaan zorgen voor de inkomsten, waaronder de bijdragen van de verenigingen en de envelopjes voor de lezers. Verder veranderde de frontpagina. De oude raket verdween en een wereldbolletje met vier ellipsen kwam daarvoor in de plaats. Ons blad kan van de advertenties alleen niet draaien. Er moet gemiddeld per nummer f25,- bij. Dan kunt u wel rekenen hoe we achter staan. Wij willen de vere nigingen en organisaties vragen voor een bijdrage, in ruil daarvoor kunnen ze hun nieuws kwijt. Bovendien doen we tweemaal per jaar een enveloppe in de W4 en hopen op een bijdrage van f 2,50 per gezin. Dit was onze noodkreet. En het hielp! De W4 kon verder. 28 I Kapelaan Zaal en I pastoor Buurman.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 28