25 Samen een schildersbedrijf Haar man Gert leerde ze kennen toen ze kraamde in Hoogwoud bij Joop Breed. Gert was huisschilder en werkte ook vaak in Waarland. Ik vond hem aardig en ik was al in de dertig en vond het tijd om te gaan trouwen. Ze gingen wonen aan de Kerkstraat in wat voorheen café De Tortelduif was (nu Kerkstraat 18) en begonnen er een schildersbedrijf. In die tijd was het nog zo dat je moest stoppen met werken als je trouwde. Maar ik had gelijk van alles om handen. Het schildersbedrijf gaf veel aanloop, ik hielp mensen met het uitzoeken van behang en verf en ik zorgde dat de mensen hun rekeningen betaalden. Medicijnenpost Ze hadden ook een medicijnenpost aan huis. De huisartsen van de mensen in Waarland woonden toen nog in andere dorpen. Een apotheek was er niet. In verschillende dorpen hadden de huis artsen dan een medicijnenpost. Het ging vooral om herhalingsrecepten. Als mensen nieuwe medicijnen nodig hadden, dan zetten ze het lege doosje of het lege potje in een kastje aan het huis of in de bijkeuken. Trien belde dan door naar de dokter wat er nodig was. Dan werd het gebracht en de mensen kwamen het weer ophalen. Dat gaf de hele dag door aanloop en ook vaak nog in het weekend en ’s avonds laat. Godfried Bomans gestrikt Trien is lang voorzitster geweest van het KVG (Katholiek Vrouwen Gilde). Samen met mevrouw Bakker-Boots, die toen secre taris was in het bestuur hebben we een hoop leuke dingen georganiseerd. Een hoogte punt was wel dat we Godfried Bomans ge strikt hebben voor een lezing bij ons. Dat was een bijzondere man. Gert heeft hem na afloop teruggebracht naar Heemstede. Toen Kitty de jongste dochter thuis kwam werken, hebben ze vaste tijden ingesteld voor het afhalen van de medicijnen. Met de komst van de dokterspraktijk in Waar land zijn ze ermee gestopt. We kregen toen van de dokters een reis naar Parijs als dank voor al die jaren werk. Dat was wel heel bijzonder. Ook Gert was bij veel zaken in Waarland betrokken. Het schoolbestuur, het zwem bad, het Dorpshuis. Trien heeft ook nog op het zangkoor gezeten. Mijn kinderen vonden dat ik niet kon zingen, maar ik genoot er ontzettend van. Samen kregen Trien en Gert vier kinde ren, Marianne, Joke, Kitty en Dick. Na de geboorte van dochter Kitty is Trien heel erg ziek geweest. Dokter Groenhart heeft toen drie dagen en drie nachten bij haar gewaakt. Voor mijn gevoel heeft hij me van de dood gered. Inmiddels zijn er 8 kleinkinderen en 7 achterkleinkinderen geboren. Altijd in Waarland Ze waren bijna 60 jaar ge trouwd toen Gert overleed. We hebben samen mooie reizen gemaakt. Gert had een broer Dirk, die was bak ker in Zwitserland en daar gingen we regelmatig naar toe. En verder gingen we ook vaak naar Duitsland. Soms ook samen met Jan Bakker en zijn vrouw, Gré. Je weet wel, de Bakker van Maureen (toen: Kerkstraat 72). Nadat ze het schildersbedrijf verkocht hadden, hebben ze een huis laten bouwen aan de Kerkstraat. En later zijn ze samen naar Sabinahof gegaan. Eerst in een aanleun woning en later in het grote huis. Ik heb het hier erg Jarenlang een medicijnenpost aan de Kerkstraat 18.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 25