Waarland, maart 2009. 22 En verder... De diensttijd was afgelopen maar toch niet helemaal. Piet is daarna nog drie keer op herhaling geweest; dan was hij weer een week of veertien dagen onder de wapens. Thuis in Waarland moest hij de draad weer oppakken en dat betekende snel weer aan het werk. De verkaveling was in volle gang. Het eerste gedeelte was klaar en nu was de Slootgaard aan de beurt. Piet belandde achter de kruiwagen. Met een kruiwagen met grond reed hij over smalle planken naar de sloot om die daar leeg te kieperen. Ongewoon en zwaar werk. Binnen de kortste keren stonden de blaren op zijn handen. Dat grondwerk deed hij een half jaar. Daarna hielp hij zijn vader op het land. Maar de techniek trok toch meer dan het landwerk. Hij werd monteur bij Mol en Blom in Noord-Scharwoude. Toen volgde een omscholing tot con- structiebankwerker in Hoorn. In die hoedanigheid heeft hij bij een aantal bedrijven gewerkt. Aan zijn verblijf in Indië herinnerde steeds zijn accordeon. In de Tropen had hij een medesoldaat ontmoet die in het bezit was van dit instrument, maar daar niet meer op speelde. Piet kreeg hem daarom te leen. Hij had talent en met wat aanwijzingen wist hij er aardig op te spelen. Daarom kocht hij de accordeon. Terug in Nederland ging Piet op les en oefende hij thuis veel. Zo kwam hij later bij de Cromico’s en weer later speelde hij met Nico Smit, Siem van Diepen en Anton Smit tijdens diverse gelegenheden. Op die wijze verschafte hij talloze mensen veel plezier met zijn hobby. Piet kreeg verkering met Corrie Berkhout. Ze besloten te trouwen en Piet kocht een stuk grond van zijn vader. Daar verrees een mooie bungalow, die daarna nog menigmaal aangebouwd en verbouwd werd. Zij kregen twee zoons. Helaas overleed Piet Meester vrij plotse ling op 29 juni 2008. In zijn In Memoriam stond over zijn Indische periode: graag had je nog wel een keer teruggewild naar jouw mooie Indië. Maar dat is er helaas nooit van gekomen. Met dank aan: Piet Meester en Corrie Meester- Berkhout. Piet Meester met geweer en accordeon in Batavia. (1950).

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 22