Woord vooraf Wij ontvingen: Joop Zutt, voorzitter. 1 Alle gevers hartelijk dank. Heeft u materiaal dat u aan onze Stichting wilt schenken? Neem dan contact op met Jeanet Stroet, tel. 0226-421574. - A. Groen: videobanden en dvd‘s over Sabinahof. - H.B. Jaspers: gegevens over de verkaveling. - P. Jaspers: metselgereedschap van zijn vader. - G. Kramer-Jansen: gegevens over de fam. Jansen. - M. Kuijkhoven: dvd toneel. - G. Zutt: gegevens van de fam. Zutt. Diverse foto’s: fam. Meester, A.G. van Ophem. hoepelen, takkiese, opskuile? Of is de jeugd slechts actief achter toetsenbord en beeldscherm? Ach, zelf zijn we niet veel beter, want we willen onze leden buiten Waarland vragen ook even achter de computer te gaan zitten en uw e-mailadres te mailen naar Ton Wever. U ontvangt dan dezelfde informatie welke onze leden in Waarland via de W4 krijgen. Het e-mailadres van Ton is: aj.wever@quicknet.nl. En wanneer u toch bezig bent, wilt u dan uw adresgegevens op de envelop even controleren? Mochten de gegevens niet (geheel) kloppen, mail dan uw correcte adres naar: p.stroet@quicknet.nl Ons streven is er op gericht dat Toender- toid iedere keer weer rond 1 mei en 1 no vember bij u op de mat valt. Ook met dit meinummer is dat gelukt, waarmee we u weer een paar uur leesplezier bezorgen met o.a. een artikel over 50-jaar W4, het bijzondere avontuur van Piet Meester, een honderdjarige en de laatste aflevering over het onderwijs in Waarland. Rest mij u te vertellen dat ons bestuur onlangs is versterkt met de komst van Liesbeth Wever. Ik vertrouw erop dat zij zich binnen ons bestuur spoedig thuis zal voelen en dat u in Toendertoid regel matig artikelen van haar hand zal vinden. andelend langs Waarlands dreven vindt men op verschillende plekken een bijzondere tegel. Een tegel waar een knikkerpot is ingebakken, waardoor kinderen niet meer voor de ‘moeilijke’ opgave staan om eigenhandig een knikker- pot te graven! Nu kan ik me natuurlijk vergissen, maar ik heb nog nooit die van gemeentewege aangelegde knikkerpot door kinderen zien gebruiken. Tot mijn verrassing zag ik onlangs wel twee jongens knikkeren bij een zelf ge graven knikkerpot met stuiters waarvan je vroeger slechts kon dromen. Maar het ging er in ieder geval ouderwets om het spel én de knikkers. Op mijn vraag waar om de voorgebakken pot niet werd ge bruikt, kreeg ik een blik van: Snapt u dat niet? en het snedige antwoord: Da S geen echte! Met dit kordate antwoord werd feitelijk gelijktijdig gezegd: Volwassene bemoei je niet met het kinderspel, gun ons onze fantasie. Iets soortgelijks doet zich voor rond ver jaardagen en sinterklaas waar kinderen bijkans worden bedolven onder cadeaus die weinig meer overlaten aan de fanta sie. Verstandige ouders zorgen dat meer dan de helft van de geschenken wordt opgepakt en pas in de loop van het jaar weer tevoorschijn wordt gehaald. Maar ja, het is de tijd, zeggen we. Heb je tegenwoordig nog echte tijden, zoals de knikkertijd, de hinkeltijd, tollen,

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 1