Piet Volkers. 6 Een fraaie woning verees op de plek van het verbrande huis. 23 september Gelukkig kan dit jaar de bloembollenvak school weer van start gaan. Er zijn voldoen de aanmeldingen zodat het cursusjaar 1958-59 doorgang kan vinden. Aan het ge meentebestuur zal weer een vergoeding van f 12.- per leerling worden gevraagd voor de kosten van verlichting, verwarming en schoonhouden van het Jeugdhuis. 24 september Ook deze raadsvergadering is een uni cum. Door een storing in het elektrici teitsnet valt de stroom uit, zodat de ver gadering bij kaarslicht wordt voorgezet. Het kaarslicht inspireert de raadsleden om het college te wijzen op de volstrekt onvoldoende straatverlichting in grote delen van de gemeente. 6 oktober Met ingang van 16 oktober a.s is benoemd tot burgemeester van de gemeenten Ha renkarspel en Warmenhuizen de heer V.M. Nolet, thans burgemeester van Ursem. De heer Nolet is een neef van zijn voor ganger H. Nolet, die onlangs afscheid nam. De nieuwe magistraat is 47 jaar oud, gehuwd en vader van zeven kinderen. Nolet is rooms-katholiek en lid van de Katholieke Volks Partij. Hij is terdege op de hoogte van de problemen in de agrari sche wereld. De actie, die was uitgegaan van het ge meentebestuur van Harenkarspel om een eigen burgemeester te krijgen, is door deze benoeming zonder succes gebleven. Net als zijn voorgangers zal de nieuwe burgemeester zijn tijd moeten verdelen tussen de gemeenten Warmenhuizen én Harenkarspel. 7 oktober In de woning van de heer J. Bruin Cz. in de Slootgaard is gistermorgen in alle vroegte een brand ontstaan, die zo snel om zich heen greep dat het huis geheel in vlam men opging. De brand ontstond bij een poging een fles gas te openen, waarbij de heer Bruin tamelijk ernstige brandwonden opliep. De kinderen, die bij het uitbreken van de brand nog in bed lagen, konden het huis ongedeerd verlaten. 17 oktober De nieuwe burgemeester V.M. Nolet is gisteren in Sint-Jozefoord te Tuitjenhorn ontvangen en vervolgens geïnstalleerd in het gemeentehuis te Dirkshorn. ’s Avonds was er een openbare receptie in café Jonker in Waarland. Er was een ver zoek aan de bewoners gedaan om die dag de vlag uit te steken. Dat er zo weinig vlag gen uithingen, kon men moeilijk alleen aan de storm wijten. Het was veeleer een uiting van teleurstelling over het feit dat men op nieuw geen eigen burgemeester heeft. 31 oktober Donderdagmorgen is op de Veluweweg de 68-jarige heer P. Volkers door een be stelauto, afkomstig uit Heerhugowaard, aangereden. Het slachtoffer liep uit een ■k- islii

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 6