t 5 zwaaid. Vooral zijn optreden tijdens de Tweede Wereldoorlog, waarin hij wei gerde mee te werken met de Duitse be zetter, wordt door de sprekers gememo reerd. Hij gaat wonen in Heiloo, zoals vele Noorderkwartierders, die na een welbesteed leven de rustige ambteloos heid ambiëren. 30 augustus In een kleine annonce vraagt Bakker P. Beemsterboer een r.-k. Bakkersbediende. 3 september Deze raadsvergadering van Harenkarspel zal voor Nederland wel een unicum zijn, aldus de krant. De raad vergadert onder leiding van het oudste raadslid. Door het vertrek van burgemeester Nolet zijn ook de wethouders volgens de letter der wet van hun functies ontheven. Zo zag men dan ook de merkwaardige figuur dat voorzitter, raadslid en oud-wethouder Jonker zichzelf moest beëdigen, nadat hij eerst alle andere raadsleden met de ernst, die daarbij past, de eed had afgenomen. 15 september Het moet een ware slachtpartij in Heiloo zijn geweest. Het eerste elftal van Con Zelo krijgt hevig klop in de eerste competitie wedstrijd. Foresters won de thuiswedstrijd met maar liefst 6 - 0. Het technisch over wicht van Foresters blijkt een te groot struikelblok voor de Waarlanders te zijn. Gelukkig revancheerde Con Zelo zich door een week later de wedstrijd tegen Berdos met 6 - 1 te winnen. 17 september De tuinders aangesloten bij de LTB kun nen ter bedevaart naar Heiloo. De bus vertrekt in Waarland om 8.45 uur. Wel moet men zich van te voren opgeven bij de secretaris van de plaatselijke afdeling, de heer J. Bruin Szn., Hogebrugweg 12, telefoon 317. tekeningen te maken. De gemeentearchi- tect heeft het tot nu te druk gehad, was het veelzeggende antwoord. Toegezegd wordt dat op spoed zal worden aange drongen! 9 augustus In navolging van Tuitjenhorn is ook in Waarland een harddraverijvereniging opgericht. De komende kermis zal de eerste draverij voor boerenpaarden wor den gehouden en wel op kermismaandag. Het ligt in de bedoeling om de draverij te houden op een gedeelte van de Veluwe- weg. Een week later staat al een advertentie in de krant: Harddraverij te Waarland op Maandag 25 Aug., des namiddags om 2 uur, voor alle paarden, om fraaie prijzen. 1e prijs f200.-, verdere prij zen f75.-, f 50.- en f 25.-. Geen prijs winnaars ont vangen een troost prijs. Aanmelden tot deelname: D. Dekker, Waarland 02262-371 of W. Jonker, Waar land 02262-239. Entree inclusief programma f 1.25. 22 augustus De hier onlangs gehouden missietentoonstelling Amate voor de parochies van Waarland, ’t Veld en Nieuwe Niedorp heeft netto opge bracht f3.300.-. Een mooi resultaat. 23 augustus In een advertentie beveelt W Jonker be leefd aan: Kermis te Waarland op 24, 25 en 26 aug. Grote gelegenheid tot DANSEN. Dansmuziek door The Musical Players, in de voorzaal het orkest The Rhythm Abanjo ’s. Maandag grote hard draverij. Maandag en Dinsdag 10 uur eerste deuntje. 28 augustus De heer H. Nolet neemt na precies dertig jaar afscheid als burgemeester van War menhuizen en Harenkarspel. Tijdens de afscheidsreceptie in het Wapen van Haren karspel te Dirkshorn wordt hem door diverse sprekers de nodige lof toege- JOHANNES HOEK geliefde Jan Bruin Szn. Heden overleed geheel onverwacht» onze zoon, broer, zwager en oom in de ouderdom van 50 jaar. Tuitjenhorn, Wad, cath. Hoek-Bakker Waarland. IC. Hoek A. Hoek-Bommer R. Jonker-Hoek W. Jonker en kinderen Amaterdam, Cath. Qrooteman-Hoek Th. Grooteman en kinderen Waarland, N. Knljn-Hoek D. Kngn en kinderen 8. Hoek N. Hoek-Droog en kinderen Waarland. 8 september 1958 Slootgaardweg 8

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 5