NIEUWS VAN VROEGER Piet Kleverlaan en Joop Zutt Burgemeester H. Nolet. 4 Het afscheid van burgemeester H. Nolet en de komst van zijn opvolger V.M. Nolet zorgden voor het nodige rumoer in de gemeente. Zo weigerden de inwoners de vlag uit te steken bij het eerste bezoek van de nieuwe burgemeester aan de dorpen. Er was op gerekend dat bij de opvolging zowel de gemeente Harenkarspel als de gemeente Warmenhuizen een eigen burgemeester zouden krijgen. Dat was ondermeer nieuws uit de tweede helft van 1958 dat werd gevonden in het Noordhollands Dagblad en de Schager Courant. Onze plaatsgenoot de heer G. Tesse- laar Nz. slaagde een dezer dagen voor het H.B.S.-diploma, 9 juli In de kinderrubriek wordt de familie Pancras uit Waarland bedankt. Marijke, Rina en Koos maakten een tekening. Niet gek, lang niet gek. Jammer genoeg is er geen ruimte om de tekeningen af te drukken. 11 juli 14 juli Aan de Hogere Technische School te Amsterdam slaagden onze plaatsgenoten J. Jaspers en P. Masteling voor het eind examen mechanische technologie. 17 juli Met ingang van 1 augustus 1958 is J. Buis, wachtmeester 1e klasse der rijkspolitie, bevorderd tot post-commandant in de gemeente Oude Niedorp, standplaats Zij dewind. Ruim vier jaar is hij werkzaam geweest in Harenkarspel. Voor Waarland is de verplaatsing een verlies. Met veel tact en zonder onderscheid wist hij met de inwoners om te gaan. Als zijn opvolger is aangesteld wachtmeester J.L. Zwaverink van de groep en post Medemblik. 17 juli Onze plaatsgenoot de heer G.J. Schockman, onderwijzer aan de Sint Janschool alhier, slaagde gisteren te Haarlem voor de hoofd akte A. Eerder al slaagde hij voor het ge deelte B. Schockman is hierdoor volledig bevoegd. 30 juli Zaterdag 2 augustus begint Con Zelo met de tweede ronde in het nederlaag- toernooi. Vios I uit Warmenhuizen, een niet te onderschatten tegenstander, komt dan op bezoek. De wedstrijd begint om zeven uur. 31 juli De vier kandidaten uit Waarland, die dit jaar aan het Middenstandsexamen deel namen, zijn allen geslaagd. Het zijn de dames A. Bruin Jd. en D. Lantman en de heren J. Borst en T. Bruin Jz. 7 augustus De Raad van Harenkarspel neemt af scheid van Jan Molenaar. Molenaar was 23 jaar gemeenteraadslid en de enige nog in functie zijnde ambtsdrager uit de voor oorlogse periode. G. Lantman, fractie voorzitter van de KVP, spreekt hem toe: Gij was de eerste katholieke arbeider in de gemeente raad van Harenkarspel en hebt als zodanig baanbrekend werk ver richt. De kleine man en de arbeider hebben 23 jaar lang een ferm voorvech ter in U gehad, zonder dat U ooit het algemeen belang uit het oog verloor. Tijdens de rondvraag vraagt raadslid W. Dekker naar de stand van zaken rond de bouw van bejaardenwoningen te Waarland. Anderhalfjaar geleden was aan de ge- meentearchitect opdracht gegeven om

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 4