’Jij ook, maar ik kan hem afzetten’ originaliteit en zelfgemaakte kleding. In Sabinahof, of Kluivenhof, bezochten de Prins en zijn gevolg ieder jaar de bejaarden. Ook deze rijpere jeugd keek echt met verlangen naar hen uit. Meestal trad er ook een artiest of een ander per soon op. die dan een leuke voordracht of sketch deed. Lekker neutje erbij en de wangetjes begonnen vanzelf te gloeien. Zo’n vroege avond duurde tot een uur of elf en dan toog het vorstelijke span met hofhouding weer richting Kluivenhoorn. Daar werd de avond voortgezet en wer den de bloemetjes. voorzien van heel wat vocht, buitengezet. Alaaf. Humor De humor ligt op straat en bij een verhaal over de karnavalsvereniging ontkom je als schrijver niet aan smakelijke grappen en anekdotes. Een aantal kwam mij ter ore en die wil ik u niet onthouden. (Gelijkenis met namen berust op louter toeval. J.S.) Jaren geleden. het was in de karnavals- tijd, werd er bij Siem Bruin aan de voor deur gebeld. Degene. die weet waar hij woont, weet ook dat hij een hoge stoep bij zijn voordeur heeft. Awel, Siem doet open en ziet in een flits Riet Volkers (1.55 meter hoog) in een narrenpak vóór zijn stoep staan. Hij doet net alsof hij haar niet ziet, kijkt expres over haar heen en tuurt zoekend in het rond. Net zolang totdat Riet riep: Ik staan hier ’oor! Ziet u het tafereeltje voor u? En wat dacht u van deze vindingrijkheid? Arie de Waard, ooit lid van de Raad Skone skik hewwe Heeft u er wel eens bij stilgestaan hoe veel mensen in Waarland zich met het karnaval bezig houden? En hoeveel men sen al weken van te voren ideeën beden ken en die samen met anderen uitvoeren. Meestal beginnen de eerste berichtjes over het karnaval in september in de W4 te verschijnen. Aankondigingen voor de openingsavond op 11 november, be zoekjes aan andere karnavalsverenigingen van Elf, had een groot gat in zijn zwarte lange broek en dat moest halsoverkop worden verholpen. De tijd van optreden drong. Wie op het lumineuze idee kwam, vermeldt de geschiedenis niet, maar Arie’s been werd precies op de plek waar het gat zat met schoensmeer zwart gemaakt en men zag er geen steek van. Nog een uit het leven gegrepen grol. Begin jaren ’70 reed er tijdens de karna- valsoptocht op zondag een huifkar mee, welke de actualiteit uitbeeldde van: een wereldreis door Noord-Holland. Op de bok zat Piet Kuijs verkleed als vader van het gezin; hij hield de teugels van het paard vast. Naast hem zat, vermomd als moeder, Trees Zwagerman. Jan Hogerheijde en Riet Volkers gingen verkleed voor hun kinderen door. Op zeker moment kwam Jaap Smit voorbij, hij ziet de mombakkes van Jan Hogerheide en zegt tegen het jochie: Wat hewjij een allemachtig lilleke kop. Waarop Jan hem heel snedig antwoordde: Jij ook, maar ik kan hem afzetten! Het was dikke dinsdag en alle aanwezigen waren ontmaskerd en goed gemutst. De sfeer was opperbest, er werd gedanst, gejoeld en flink aan Bacchus geofferd. Een stel uithoinige moide vond dat het jurylid Chris Dekker alvast een askruisje moest ontvangen. Hoefde hij morgenochtend niet meer naar de kerk. As genoeg, de asbakken puilden uit. Met jolige schijn heiligheid en het met prevelementje bedenk dat gij stof zijt en tot stof zult wederkeren werd het hele voorhoofd van Chris grijs gepoederd. Alaaf. 41 De rijpere jeugd van Kluivenhof. Nel Dekker- Bekker en Cor Dekker Az. in de polonaise.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 41