3 Vader Siem Ruiter op de bok van de begrafeniskoets van Wolfswinkel. toe. Later de H.Communie, ik heb een hartelijke dankzegging gehad deze keer. Toen de Kapelaan wegging, ben ik vlug uit bed gegaan. 09-04 Vanmorgen was ik ook al vroeg wakker. Vlug mijn bed opgemaakt en mijn koffer ingepakt, want om even over half 2 zou ik naar Anne gaan. Na de mid dag een half uur uitgerust en toen begon de tocht. Eerst met Bertus op de fiets en Annie ging lopend met Vader naar Wolfs winkel, een mooi stel hoor. Daarna gingen we heel deftig in de koets en Annie was wel zo verheugd toen ze voorbij Guurtje Kuiper en Groot kwam. Ze sprong bij de ramen op. Ik ben even met Anne naar Dr. Schreuder geweest. Het was wel zo ik gedacht had. Ik moet op dieet leven, wel akelig hoor. We moeten aan de grauwe erwten, anders heb ik niets gegeten. 10-04 Vannacht niet erg goed geslapen, want ik sliep naast Annie, maar die lag geen halfuur stil. Voorts heb ik de hele dag met ongerustheid naar mijn Rozen krans gezocht en tot Antonius gebeden. Ik heb hem een kaars beloofd. Onder de middag weer geroosterd brood gegeten. Na het avondeten kwam er een verrassing voor mij. Frans en Siem kwamen met Teddy en met kleren en ook de verloren Rozenkrans. Wat was ik blij. Teddy is al gewend denk, want hij ligt op Anne’s naaimand. Zondag 11-04 Klaas Zoon is vandaag jarig. Om tien voor half 7 riep ik Piet, maar de wekker was nog niet gegaan. Later toen Piet naar de kerk was, ben ik mij ook gaan aankleden. Siem kwam ook en toen gingen we even over half negen naar de kerk toe. Om tien voor negen zaten we er al in. Daarna begon de H. Mis. Ze zongen mooi vond ik, zoiets hoor je bij ons nooit eens. Na het Evangelie kwam de Pater de preekstoel op om de lijdensmeditatie te houden, het ging over de Kruisdood. Het was treffend hoor, ik had in jaren niet zo’n predicatie aangehoord. Na de middag moesten we al het werk nog doen. Later kwamen Jantje en Aijen met drie flesschen karnemelk. 12-04 Even over acht stapte ik van mijn bed, gebeden en brood gegeten. Daarna moest Anne even naar Oude Niedorp en ook nog een boodschap voor Buurtje Borst meenemen. Toen heb ik de kamer eens goed geveegd en de stoelen afge schuierd en naar achter gebracht. Maar ik ben niet met de kamer klaar gekomen, want Anne kwam alweer aan en mij schoot het te binnen, dat ik Truus van der Gulik en Annie Beemsterboer nog een anzicht schrijven moest. 14- 04 Vanmorgen dat ik van bed kwam voelde ik me al niet erg goed, maar ik ben toch aan het werk gegaan. Anne heeft de bedden opgemaakt en is toen met Annie en Truus naar Nieuwe Niedorp gegaan. Ik heb even naar huis geschreven dat ik in plaats van Vrijdag Zondag naar huis kwam om rede ik niet erg goed ben. Om twaalf uur ging ik met een warme kruik naar bed. De pijn was ook nogal erg, maar niet zoals de vorige keer gelukkig. 15- 04 Ik kwam vanmorgen om kwart over tien uit bed, maar ik voelde niet veel meer, dus zou ik wel weer beter zijn denk? Anne was met Annie en Truusje naar het distributiekantoor en kwam zowat half elf terug. Toen had ze erg pijn in haar buik. We dachten als het maar geen blin dedarm is, maar nu was het toch niet zo erg meer. Ik ben nog maar niet gaan wer ken. Toen heb ik Kapelaan Vriesekoop geschreven. Ik heb nog even mijn jas gepast die wel mooi wordt hoor. Na het eten nog even naar Gerda geschreven en nu ga ik nog even mijn tanden poetsen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 3