r De LUIV6RS 39 het niet zoals het moet, dan moet het maar zoals het ken. Er moest geld in het laatje komen dus werd er een loterij georganiseerd. Half november 1966 verleende het College van Burgemeester en Wethouders toestemming hiertoe; de trekking vond op 28 december van datzelfde jaar plaats. Alle 2000 loten ad 50 cents vlogen de deur uit en de prijzen waren dood (en) simpel: een groot aantal diepvrieskippen. Gert was Prins Hap de Eerste tot en met het jaar 1968. De tijd daarna werd hij adjudant en tot slot voor zitter van de vereniging. Cees Schrama volgde Gert op als Prins Hap de Tweede. Na een aantal jaren was de functie van de Prins weer vacant. Jonge Siem Bruin wilde net als Arie de Waard lid worden van de Raad van Elf. Hij hield van stap pen en mooi anzitte achter een koude gele rakker. Hij was 22 jaar en enthou siast genoeg om tijd vrij te maken en energie te steken in de leefbaarheid van Waarland. Korte tijd later kwamen Gert Volkers en Nic Zwagerman, beide raads- leden van de Kluivers, met het verzoek of hij Prins Karnaval wilde worden. Ze zagen Siem namelijk helemaal zitten voor die functie en zouden dat varkentje wel even wassen. Volgens hen had hij precies de juiste uitstraling voor een Prins en, wat minstens even belangrijk was, hij was op een gezellige manier goed gebekt. Siem dacht niet lang na en hapte gretig toe. Aan het Prins zijn is geen tijdslimiet verbonden; zolang een Prins zich nog prinsheerlijk bij zijn functie voelt mag hij aanblijven zolang hij dat wenst. Siem zat in totaal 26 jaar in het bestuur waarvan 11 jaar als Prins. De allereerste keer toen hij in het openbaar moest spreken gierden de zenuwen door zijn keel. Hij nam een paar jenevertjes om te kalmeren en trok de veters van zijn schoenen extra strak aan, hij mocht daar van de weeromstuit eens uit trillen! Gelukkig had hij zijn tekst al aan het papier toevertrouwd, dus dat praatje kon niet als een tang op een varken slaan. De dansmariekes De Knieschijfjes, weer een ander smakelijk onderdeel van De Kluivers, werden gevormd door Mariska Groen, Irma Volkers, Anja Poland, Marga Volkers, Elles van Schagen, Lisette Bruin en instructrice Rita Admiraal. In de Kluivenhoorn gaven zij regelmatig acte de présence en verhoogden met hun hupse dansjes in korte rokjes de uit gelaten sfeer. In 1972 viel bij alle inwoners van Waar land, onder de naam K4, de eerste, echte carnavalskrant in de bus. Alaaf. Eerst vergaderen dan leuten In de beginperiode werd er bij Gert Volkers thuis vergaderd. Die vergaderingen waren uitermate be langrijk en al de andere dagelijkse bezigheden werden daarvoor ter zijde geschoven. Zelfs op de ver jaardag van de prinsgemalin werd er in huize Volkers vergaderd. Met na afloop een heildronk op haar geboortedag, vanzelf. In de tijd dat Siem Bruin prins was werd er bij Jaap Dekker vergaderd en na afloop wasten ze gezamenlijk de koppies af en namen ze er nog lekker ientje toe. Elke maand kwam het bestuur bijeen, het hele jaar door en doordat deze vergaderingen bol van de agendapunten stonden, duurden ze lang en waren ze niet altijd even gemakkelijk. Om u een indruk te geven van de enorme activiteiten die de vereniging aan de dag legde (en nog legt) een kleine opsomming: het organiseren van loterijen, klaverjasfestivals, rodeo’s, fancyfairs, kienavonden, koolakties, trimlopen, sponsoring en boerenbruiloften. Hiermee werd een deel van de onkosten betaald. De stichting BAK (Bijzondere Activi teiten Kluivers) werd voor dat doel in E k 'i W Arie Zutt wordt door Prins Hap de Derde onderscheiden in de Orde van de Snertpan. Hofdames Irma Volkers (l) en Edith Volkers (r) brengen de karnavalsgroet. A f

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 39