’Net alsof je voor je oigen loop te bedele’ PRIJZEN: GROOT AANTAL KIPPEN Daarna werd er met de steek rondgegaan. Net alsofje voor je oigen loop te bedele, verzuchtte hij dan steevast. Bij het kledingverhuurbedrijf Ridderik- hoff van Schoten in Hoorn werd de eerste kleding gehuurd. In 1969 werd Mieke Wever uit Zijdewind gevraagd om als hofnaaister op te treden. Zij naaide ondermeer ook de kleding voor de dans mariekes. In de beginjaren vormde Irma Volkers samen met Marian Zwagerman een Westfriese conference over een voetbalwedstrijd, waarvoor hij dan met een daverend applaus werd beloond. Kouwe kippen en dansmariekes Alle begin is moeilijk. Maar de Kluivers zijn van meet af aan gestart met mensen die zich met hart en ziel voor de vereniging inzetten, niet van ophouden weten en de instelling hebben van: ken zijn benen droeg hij een gele maillot, waar tot overmaat van ramp, bij het aan trekken van dat onding, een fikse ladder in bleek te zitten. Provisorisch werd het euvel op de hand en aan het been hersteld. Bertha Beemsterboer en Ria Zutt zagen er in hun satijnen lange jurken met hoge puntmutsen uit als sprookjesfeeën. Zij zouden Gert op zijn eerste rondrit door het dorp als hofdames terzijde staan. Die bewuste zondag zat de vorst stevig in de grond en de regerend vorst Prins Gert, alias Hap de Eerste, reed samen met Bertha en Ria in een open koets koe- terdekoet door het dorp richting Sloeierd. Wat moet het voor hen een teleurstelling zijn geweest, want op de buitenwegen stond niemand aan de kant van de weg te kijken. De warmte van de kachel won het van hun eerste rijtoer! Het vieren van carnaval is een kostbare zaak. Alle leden van de vereniging betalen een forse contributie. Gert Volkers en zijn vrouw waren beiden lid en ook hun kinderen, die later hofdames werden. Dat hakte er financieel fors in, want de contributie lag toenmaals op wel 150.-. Maar aangezien beiden verslingerd aan het karnaval waren, hadden ze die hoge uitgave er graag voor over. Er was één karweitje waar Gert echt een bloedhekel aan had en dat was het collecteren op bruiloften en partijen ten bate van de vereniging. Voorafgaand hield Gert op een onnavolgbare wijze en Frank Volkers het trio dat onder de naam Spliterwten optrad. Met onmisken baar talent werden liedjes en gitaarspel ten gehore gebracht en zetten zij vrolijke luister bij in de feestzaal. Later maakte Edith Volkers deel uit van het zangtrio. Menigmaal ging zijn vrouw Riet verkleed te karnavallen, terwijl Gert van de prins geen kwaad wist en aan de leden van de Raad van Elf vroeg: Hewwe jullie ’n idee wie dat kloine jochie is, dat deer voorop loopt met dat stront an z’n pakkie, ja, dat klointje deer met de spreuk: Stront Voorop. Alaaf. L O T E R IJ 38 Siem Bruin, Prins Hap de Derde, met zijn voorgangers. Links Cees Schrama, rechts Gert Volkers. Prins Hap de Derde wordt terzijde gestaan door zijn hofdames Els Ruiter (l) en Marjan Koppes (r). Prijs per lot 0,50. Aantal loten 2000 Trekking28 dec. 1966 in „de Posthoorn”. Goedgekeurd door B. en W. van Harenkarspel d.d. 15-11-1966 georganiseerd door de Carnavalsvereniging „DE KLUIVERS”, Waarland. I Dood (en) simpel waren I de prijzen: diepvrieskip!

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 38