k f Sa Waarland, 22 september 2008. 35 Het onderwijsteam uit 1974. V.l.n.r. boven: Leo Pennings, Jacob Ursem, Gerard van Geffen, meester De Heij, Nic Slagter, Peter Bruin. Voor: Angèle Cobussen-Dinkgreve, Koos van Geffen- Remijn, Jan Bakker, Jan Nagtegaal, Toos de Heij-Bezuijen. lesgeven aan ouderen, maar na een paar avonden kregen ze er evenveel plezier in als de cursisten. Het werd voor hen in ieder geval een boeiende ervaring om direct met ouders te werken. Ze waren vooral onder de indruk van de enorme leergierigheid van deze leerlingen. Voor de ouders was het niet alleen vernieuwen van oude kennis, maar ook een mooie gelegenheid kennis te maken met de werkwijze van de school. Bijzonder effect was niet alleen dat een kwart van de cursisten een woordenboek aanschafte, maar dat ze vooral mochten ervaren dat leren op zichzelf nuttig en prettig was. Van verschillende kanten werd erop aan gedrongen de cursus te herhalen. Helaas is dit door tijdgebrek van de leerkrachten niet gelukt. Einde en terugblik In de volgende en laatste aflevering over het onderwijs in Waarland zullen de laatste jaren van meester De Heij, als Hoofd der School, en zijn opvolgers kort worden beschreven. Daarbij komt de samenvoeging van de Lagere School en de Kleuterschool ter sprake, evenals het opgaan van de Stichting Katholiek Onderwijs Waarland in de Stichting R.-K. Onderwijs Harenkarspel. Tot slot zal nog een terugblik worden gegeven op de geschiedenis van het onderwijs in Waarland. Geraadpleegde bronnen: - Archief Parochie H. Wulfram. - Archief Gemeente Harenkarspel. - Boekjes ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de nieuwe school en 75 jaar Sint Janschool. - Archief W 4. Sr

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 35