Derde rij: Tweede rij: Voorste rij: 34 en meer inzichtelijk, maar wierp toch vooral zijn vruchten af in het vervolg onderwijs. Verder werden de kinderen gestimuleerd door na schooltijd franse lessen te volgen, geëxperimenteerd werd er met engelse les. Creativiteit werd bevorderd door een naschoolse hobbyclub met o.a. pottenbakken en verschillende vormen van handenarbeid. Met dat al had de Sint Janschool in die tijd een uitstekende naam opgebouwd en dat werd dan weer zichtbaar in de resultaten die leerlingen uit Waarland in het voortgezet onderwijs behaalden. Ouders op herhaling Ook ouders betrok men zoveel mogelijk bij de lessen. Speciaal voor hen organi- seerde het Oudercomité de cursus Ouders op herhaling. Men rekende bij de voor bereiding op een groepje van hoogstens vijftien personen, maar er kwamen tot ieders verbazing maar liefst veertig ge gadigden opdraven. Eerst werden de wensen van de belangstellenden geïn ventariseerd. Niet aan ieders wens kon worden voldaan, maar het uiteindelijk programma kon ieders goedkeuring weg dragen: twaalf lessen Nederlandse taal, zes lessen Rekenen, drie lessen Aardrijks kunde en drie lessen Geschiedenis. In het begin waren de cursisten en leerkrachten wat aarzelend, omdat het voor beide partijen nieuw was. De meesters De Heij, Kok, Bruin, Bakker en Nagtegaal hadden geen van allen ervaring met het Schoolfoto zesde klassen 1970-1971. V.l.n.r. bovenste rij: Koos Bruin, Willem Wit, Hans Volkers, Marcel Sneek, Jan Dekker, Cor Stoop, John van der Gulik, Ron Tesselaaar, meester De Heij, Cor Bruin, Harm Danenberg, John Nolten, Theo Bakker, Jack Houtman, André Dekker, Truus Bakker, Charlotte Zonneveld, meester Nagtegaal. Frans Ruiter, Marian Ros, Mary Zut, Trudie Pater, Siem Hoek, Pieter Danenberg, Anja Roozendaal, Ina Smit, Christa Bakker, Nico Hoebe, Marga van der Eng, José Ursem. Astrid van Schagen, Marian Broersen, Margreet Wever, Peter Ruiter, Gerard Kramer, Dick Stoop, Wil Schrama, Johan Braas, Gurie Jansen, Ria Broersen, Ellie Smit, Greet Smit, Ella Bakker, Marian Zwagerman, Marja Burger, Anja Zutt, John Bruin. John van der Eng, Arin Bommer, Sjaak Smit, Kees Zut, José Zuijdam, Betty Danenberg, Margreet Jaspers, Jan van Tunen, Cor Bakker, Margreet Danenberg, Ada Smit, Marja Blaauw, Anette Bakker, Marja Bruin, Anita Molenaar, Ank Doodeman.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 34