ONWIJS GAAF ONDERWIJS (XX) Joop Zutt 28 Dinsdag 16 mei 1967 was het eindelijk zover. De eerste vier lokalen van de nieuwe school werden door aannemersbedrijf Bakker uit Ursem opgeleverd. Pastoor Breedveld en burgemeester Nolet verrichtten de openingshandeling. Verwacht mocht worden dat de bouw van de overige lokalen voortvarend ter hand kon worden genomen. De twaalfklassige school, waarvoor een door het Ministerie van Onderwijs bekroond ontwerp als uitgangspunt diende. len kwam in ieder geval een eind aan het nijpend ruimtegebrek. Dat het lager onderwijs in Waarland nog steeds op twee verschillende locaties werd ge geven, moest men voorlopig nog maar voor lief nemen. Hakemulder hield woord, want op zijn voorspraak zette de Staatssecretaris van Onderwijs op et was een lang en taai gevecht geweest, maar eindelijk, eindelijk waren de eerste vier lokalen van de nieu we school opgeleverd. De Inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer J.R. Hakemulder deed tijdens de ope- ningsreceptie de toezegging dat de an dere zes lokalen binnenkort op de urgen- tielijst zouden komen te staan. Met de ingebruikname van de eerste vier loka- Toiletten Begin 1968 was men zover. De Inspecteur van het Lager Onderwijs, de geneeskundige dienst en de schoonheidscom missie hadden het ontwerp goed gekeurd. Toen men dacht alles rond te hebben, ging het toch nog weer een keer mis. Volgens de Hoofd Bouwkundig Inspecteur van het Lager Onder wijs zouden de toiletgroepen op één plek in de gang moeten worden gebouwd. Nog één keer mocht het Hoofd der School zijn mouwen opstropen om zijn gelijk te halen. Een toilet tegenover elke klas zou veel minder geloop door de gang geven, waardoor de rust en het overzicht in de klassen veel beter bewaard zou den blijven. Nadat hij in een vu rig pleidooi zijn standpunt had uiteen gezet, zwichtte de Inspecteur. Hierna konden de definitieve tekeningen op 23 april 1968 naar de gemeente worden ge stuurd. Vooruitlopend op deze laatste hindernis vroeg het Bestuur van de Sint Janschool in een brief van 2 februari 1968 de Gemeenteraad van Harenkarspel, 7 december 1967 de aanvraag voor de volgende zes lokalen op de urgentielijst. Nu deze belangrijke hindernis was ge nomen, was het vervolgens een kwestie van het doorlopen van de ambtelijke molens. Architectenbureau Overtoom uit Alkmaar had al eerder een eerste schets- plan gemaakt voor de twaalfklassige school, waarvoor een door het Ministerie van Onderwijs bekroond ontwerp als uitgangspunt diende. Dit schetsplan werkte de architect verder uit. Het be stuur en het Hoofd der School bezochten in dat jaar opnieuw diverse nieuw ge bouwde scholen. Ook de leerkrachten toetsten de bouwplannen met een zekere regelmaat om zo met elkaar het optimale resultaat te bereiken.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 28