Waarland, augustus 2008. 27 Het woonhuis bij het bedrijf Stoop BV kort voor de sloop in 2007. maanden kwamen de partijen tot een akkoord en in augustus 1998 werd bij de notaris de koopovereenkomst opgesteld. Gerard bleef tot 2001 directeur en tot 1 april 2002 was hij adviseur. Toen ver dween de laatste Stoop uit het bedrijf; toch bleef de naam F Stoop BV bestaan. Het bedrijf is ook anno 2008 een van de belangrijkste Nederlandse bollenexpor teurs op het gebied van gladiolen. Dit heeft Fredrik Stoop zeker niet kunnen bevroeden toen hij in 1934 een oud huis met twee schuurtjes aan de ringsloot tussen de Waarlands- en Bleekmeer- polder kocht. Na zijn overlijden in 1981 werden de kinderen eigenaar van zijn land, dat bijna geheel in de Bleekmeer lag. Door hard werken en de vereiste vakkennis van kinderen, schoonzoons en kleinkinderen herinneren twee tuin bouwbedrijven en een handelsbedrijf aan de Diepgat- en aan de Bleekmeerweg nog aan de eigendommen en het leven van Freek Stoop: handelaar in gladiolen. De nieuwe eigenaars van F. Stoop BV wilden de bedrijfsgebouwen uitbreiden met een betere laad- en losplaats. In hun visie was slopen van het woonhuis de enige oplossing en dit gebeurde dan ook. Gerard en Cock verhuisden naar Schagen en in het voorjaar van 2007 ging het woonhuis aan de Waarlandsweg tegen de vlakte. Geraadpleegde bronnen: - Regio Archief Alkmaar. Met dank aan Tinie Poland-Stoop, Gerard Stoop en Nic Zwagerman.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 27