I. i U 25 Naar Alkmaar In 1968 kocht Freek Stoop een benedenflat aan de Willem de Zwijgerlaan in Alkmaar. Goede bekenden van hem, Willem Jonker en zijn vrouw Riek Hoek van De Posthoorn, en tante Nel Ligthart van café ’s Landmans Welvaren uit Zijdewind gingen daar ook wonen. Als Westfriezen onder elkaar haalden ze heel wat herinneringen op. Freek en Truus hielden van lekker eten en regelmatig waren ze ’s zaterdags te gast in Motel Alkmaar. De uitwerking van deze geneugten was ze dan ook aan te zien. De zondag begon met een H. Mis in de Don Boscokerk, dan thuis koffie drinken en ’s middags kwamen de kinderen met kleinkinderen op bezoek. Bij mooi weer gingen ze met zijn allen wandelen in de Hout en namen ze een lekker ijsje toe. Van lange vakanties hielden ze niet. In de jaren vijftig gingen ze soms een weekje naar Duitsland. Freek was blij als hij weer thuis was en met zijn handen de bollen kon voelen. Dan was hij op zijn best. Voor moeders ga ik op vakantie, heeft hij zich wel eens laten ontvallen. Toen hij in Alkmaar woonde, maakte hij in het voorjaar graag een ritje naar Breezand, Anna Paulowna en Friesland, want bloembollen bleven zijn grote passie. Eind jaren zeventig kreeg Freek hartklachten en daarna een longaandoening. Na een kort ziekbed stierf hij op 73-jarige leeftijd op 12 februari 1981 te Alkmaar. Vier jaar later werd Truus Bos getroffen door een herseninfarct. Ze raakte in een rolstoel en had veel zorg nodig. Ze wilde graag terug naar Waarland. Hier woonden immers vier van haar kinderen. In Sabinahof kreeg ze een goede verpleging en over bezoek had ze niet te klagen. Op 12 november 1993 is ze, op bijna 82-jarige leeftijd, overleden. Lies was met haar man Willem Dekker ook naar de Willem de Zwijgerlaan verhuisd. Tot 1978 reed ze dagelijks vanuit Alkmaar met haar vader mee naar de zaak aan de Waarlandsweg. Daarna is Lies gaan werken op de administratie in het St. Elisabethziekenhuis. De opvolging in beeld. In 1978 neemt Gerard officieel de sleutels van het kantoor in ontvangst. V.l.n.r. Cock Stoop-Ligthart, Gerard, Freek, Lies, Truus Stoop-Bos. Freek en Gerard reageerden minder heftig. Ze waren het wel met haar eens, maar op dat moment was er toch weinig aan te doen. In sommige gevallen was er tegen een extreem hoge premie een kredietverzekering afgesloten. Als het moeilijk werd, troffen de bank en de bollenveilingen wel eens een bijzondere financiële regeling met F. Stoop NV en zo hielpen ze het bedrijf uit de financiële zorgen. De overname Stoppen op het moment dat het verstan dig is om het te doen. Dit deden Freek en Lies. Vooral de spanningen met bui tenlandse afnemers gaven voor hen de doorslag. In het voorjaar van 1978 zat Freek bij Gerard en Cock op de koffie. We moeten maar eens over de overdracht praten, stelde Freek voor. Wat denk jij dat mijn portie ongeveer waard is? Gerard dacht een poosje na en deed een bod. Freek vond het voorstel te karig. Hij pakte zijn sigarendoos, schreef op de achterkant met potlood wat getallen in de plus en in de min en hij kwam tot een verschil van enkele tienduizenden guldens. Naar goed koopmansgebruik werd er gemiddeld. V tl L

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 25