Nr. 1197 Begin jaren zeventig ontstond er steeds meer gebrek aan ruimte. Naast de handel in plantgoed was de export in leverbare gla- diolen enorm gegroeid. De opslag van die leverbare bollen nam veel plaats in beslag. Met o.a. een overkapping zou het bedrijf aangepast worden aan de eisen des tijds. De gemeente was niet zo blij met deze nieuwbouw. Zo’n bedrijf hoor de op een industrieterrein. Gerard wist het gemeentebestuur te overtuigen, zodat F Stoop NV niet hoefde te verhuizen. Kort na de verbouw in november 1972 woedde een zware storm over Noord- Holland. Een deel van de schuur stortte in. Het tempex, dat voor isolatie werd gebruikt, lag tot in de dorpskern van Waar land. Gelukkig waren nog maar weinig bollen aangevoerd. Binnen korte tijd was de schade hersteld en kon de rest van de geleverde gladiolen worden opgeslagen. Meer business vroeg ook om meer inves tering zoals uitbreiding van het machine park, tienduizenden gaasbakken maar ook meer personeel en goede afspraken over betalingen. Voor de binnenlandse handel waren de transacties in het Handels reglement voor de Bloembollenhandel goed geregeld. Dat was in het buitenland wel anders. Verschillende keren betaalde men te laat of viel er een rekening om. Dan was het vaak een hele toer om het geld binnen te krijgen, vooral uit landen met een Latijnse mentaliteit. Lies kon zich hier behoorlijk over opwinden. vaders rechterhand, bleef als administra tieve kracht op het kantoor werkzaam. Drie kinderen, Tinie, Alie en Ton hadden samen met hun partner een eigen tuin bouwbedrijf. Dit was mede mogelijk gemaakt doordat vader Stoop een deel van zijn land beschikbaar stelde. In 1968 trouwde Gerard met Cock Ligt- hart en als beoogd opvolger was het be langrijk dat hij bij het bedrijf aan de Waarlandsweg ging wonen. Freek en Truus wilden hen de nodige ruimte geven en zelf wat afstand van de zaak nemen. Ze verhuisden naar Alkmaar. Halve dagen werken en evengoed nog bij de handel betrokken blijven, bleek een goede keuze. Lies, die met haar man Willem Dekker ook naar Alkmaar was verhuisd, ging elke morgen met Freek mee naar Waarland. Zo na elven werd het konkeltoid. Vaak kwamen oude bekenden, zoals Simon Stam, Jaap Ootjes uit Langedijk en Siem Twisk uit Heerhugowaard, effies an. Onder het genot van anderhalf jong borreltje werden de verhalen van vroeger over kool en bollen uit gewisseld. Hoewel er een afzui- ger in de kantine was, zag het toch al snel blauw van de rook. 24 Publicatie in de Neder landse Staatscourant van maandag 1 april 1968. Inladen van gladiolen plantgoed. op weg naar verre streken. Bijvoegsel van de Nederlandse Staatscourant van maandag 1 april 1968, nr. 65 NAAMLOZE VENNOOTSCHAP: F. Stoop N.V., te Waarland, gemeente Harenkarspel Op de tweede februari negentienhonderd achtenenzestig, verschenen voor mij Willem Appel, notaris te Obdam: 1. de heer Fredrik Stoop, bloembollenkweker, wonende te Waarland, Waarlandsweg 3, gemeente Harenkarspel, geboren te Langedijk op acht februari negentienhonderd acht, in algehele gemeenschap van goederen gehuwd met mevrouw Geertruida Louisa Bos. 2. de heer Gerard Stoop, bloembollenhandelaar, wonende te Waarland, Waarlandsweg 3, gemeente Harenkarspel, geboren te Harenkarspel op ne gen maart negentienhonderd drieënveertig, ongehuwd.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 24