’Het platencontract ging hun neus voorbij’ TALENTENJACHTBAL STARS" „T H E A 1 2 3 4 5 S 7 PRIJS 2S CBNT 8 14 Deel van het programma: Talentenjacht met bal na met muziek van The Allround Stars o.l.v Klaas Papa. Talentenjachten In de zestiger jaren waren er in elk dorp florerende jongerenbewegingen. Ze organiseerden veel activiteiten voor de jeugd, waaronder talentenjachten. Alle talenten uit het dorp of de wijde omge ving kregen een kans om hun kunnen te tonen. Een bonte verzameling van duo’s, trio’s, kunstfluiters en humoristen trad dan op. Zo was er op 31 mei 1964 in het patro naat (nu: AHOJ) in Tuitjenhorn een talen tenjacht. De Greanti’s wilden zich wel eens met anderen meten. Op 10 november 1964 ging het richting het Patronaatsgebouw (nu: Dorpshuis) in Warmenhuizen. Van de 23 deelnemers eindigden ze als zevende. De r.-k. Jongeren Beweging had extra uitgepakt door voor de jury een beroep te doen op de destijds zeer populaire diskjockey Joost de Draaijer (alias Willem van Koo- ten) van de zeezender Radio Veronica. Tussen o.a. The Miller Sisters, kunst fluiter Joop van Diepen, De Rapido’s, Het resultaat was niet slecht. Van de achttien deelnemers eindigden ze op de zesde plek. Zelfs vóór Trudy van den Berg uit Schagen (nu: van Saskia en Serge), hoewel die de publieksprijs kreeg. Bijna een platencontract Ze sloegen het advies van deze reporter in de wind en togen op 16 april 1966 naar Schagen om daar hun geluk te be proeven. Het Kampioenschap van Noord Holland was hier in het geding. Het in schrijfgeld was f 2.50 per groep. Na af loop zou er een showoptreden volgen van het Trio Hellenique. Hierbij was ook Trudy van den Berg aanwezig, nu niet als deelneemster, maar in een heus bandje. De Greanti’s eindigden deze avond op de vijfde plek. Dat gaf een goed gevoel. De krant was dit optreden van de Greanti’s niet ontgaan en kwam nu wel met loven de kritiek: wat eenzijdig, doch zeer be schaafd, zongen ze zich naar een eervolle plaats. Dat gaf de dames moed en wie weet droomden ze wel van een grote carrière toen ze zich inschreven bij zaal Bleeker in Heerhugowaard op 24 april. Nu ging het om een echt platencontract! Ze ein digden als tweede. De jury was vol lof: ze kregen een extra aanmoediging. Maar ja, omdat de belangstelling voor en de deelname aan dit kampioenschap tegen vielen, konden ze zich niet in de kijker spelen en ging met hun tweede plaats een platencontract net aan hun neus voorbij. Het einde Toen Pastoor Bakkum in de W4 schreef dat 4 mei 1968 een bijzondere dag voor de Greanti ’s was, omdat het zilveren trio een bedrag van f10.000.- bij elkaar ge speeld en gezongen had, daarvoor Hulde en hartelijk dank, naderde het einde al. Want ja, ze kregen verkering. Ans leerde Jan Putter uit het verre Uitgeest kennen. In 1969, op 14 februari, volgde de trou werij en verhuisde Ans naar Uitgeest. De solist Wim van Westen, The Ale Brothers, het Rithmisch Gitaar Kwintet en Trudy van den Berg, wisten ze zich naar eigen zeggen goed te handhaven. Teleurstellend was dat de verslaggever van het Noord-Hollands Dagblad hun kwaliteiten niet wist te waarderen en ze volledig afkraakte: ze moesten maar niet meer in het openbaar optreden. Trio „The IfiUer Sisters” Duo „The Williams” Trio „De Greanti’s” Antoon Kok (tenor) Trio „De Rapido’s” Joop van Diepen (kunstfluiter) Duo „The Dia Sisters” Schets JDe Baby Sit” LLROU N D onder leiding van K. PAPA Aanvoeg 7.45 uur tn het Patroeaatagebouw met medewerking ven Joost de Draaier ven Radio Veronica Georganiseerd door de RJG Jongeren Beweging van Wormenhulzen met medeverklng van

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 14