BIJNA EEN PLATENCONTRACT! N. Slagter 11 Van oudsher speelt muziek in het leven van de Waarlander een grote rol. De fanfare, de kerkkoren, de Cromico’s en de succesvolle bands van de laatste tijd zijn daar mooie voorbeelden van. In deze aflevering richten we de schijnwerper op een trio dat jaar in jaar optrad op bruiloften en dat allemaal om de kas van de Jeugdraad te spekken: De Greanti’s. Het geeft ook een aardig kijkje op het leven van de toenmalige jeugd. In zeven jaar f 5.000.- bij elkaar gezongen. V.l.n.r. Vroon Bruin, Alie Stoop, Gré Droog. Daar ging het om: Spelen en zingen voor de Waarlands jeugd én eigen vreugd. Greanti’s Stel, je bent jong, je kunt goed zingen en het leren op de lagere school gaat je makkelijk af. Je mag zelfs in de zesde klas (nu: groep 8) op de opleiding, ter voorbereiding op het middelbaar onderwijs in Alkmaar. Dan ligt de hele wereld natuurlijk voor je open. Zo ervoer Ans Pater dat in die tijd. Het pakte echter anders uit. Van huis uit ging er een briefje naar school met de mededeling dat de Huishoudschool in ’t Veld de keus voor het vervolgonderwijs was. Een barre tegenvaller en misschien was dat wel de reden om in de vrije tijd voor de muziek te kiezen. Met Ineke Jaspers begon Ans Pater in 1963 een muzikaal duo. Beiden woonden in dezelfde buurt. Ineke op Kerkstraat 88 en Ans op Kerkstraat 79. Ze begonnen in een tijd dat het spelen op een gitaar steeds populairder werd. Beiden begiftigd met een goede zangstem en slechts veertien lentes jong. Bij Ans zat de muzikaliteit er al vroeg in. In het gezin van haar ouders Dirk Pater en Geertje Bruin werd er op de zondagmorgen volop gezongen. Zowel de moeder van Ans, als haar oma Betje Blank en opa Veldman kenden vele liedjes uit het hoofd en als geheugensteun was er altijd nog een oen De Cromico’s ophielden te be staan, zochten individuele leden hun eigen muzikale weg. Voor Vroon Bruin, Alie Stoop en Gré Droog hield dat in dat ze met hun gitaren naar bruiloften gingen. Tijdens de receptie zongen ze dan enkele liedjes. Daarna werd er een collecte gehouden voor het parochiële jeugdwerk in Waarland. Deze periode liep vanaf 1953 tot 1963. Toen kwam er een einde aan deze naamloze groep want op 9 oktober 1963 trouwde Alie Stoop. Maar gelukkig stonden de opvolgsters al klaar. Ans Pater en Ineke Jaspers namen de fakkel over en gaven op de bruiloft van Alie een eerste blijk van hun kunnen. En dat was niet mis: naast de muzikale waardering wees de financiële wijzer een goede opbrengst aan. Voorwaar, een aanmoediging om door te gaan! O.r> /~Ziz.r Vs een A/y'A. z.i/1jr e ft Speedc Vc>or nolI Voor Jltcn Ve tfok Oct Ae Zoon Z. 2^nerZcf'o(!

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 11