BOELHUIS SLOOTGAARD Het huis van de familie Groen, Hoebelaan 7. 7 Noordhollands Dagblad 19 april 1958. Slootgaard C98a is nog ’bekend’als de boerderij van Arensman. 17 mei Directeur P. Danenberg Kz. van de boe renleenbank Waarland meldt tijdens de jaarvergadering dat de bank goede resul taten heeft kunnen boeken. Dit ondanks de moeilijkheden in den lande op mone tair gebied, zoals geldschaarste en de daar uit voortvloeiende verhoging der rente- standaard, de bestedingsbeperking en de in deze streek bij velen slecht lonende exploitatie van de tuinbouwbedrijven. In zijn slotwoord verzocht de voorzitter het sparen vooral onder de jongeren te pro pageren en de spaargelden op de eigen plaatselijke bank te brengen, omdat dit ook de eigen gemeenschap ten goede komt. 18 mei Onder grote belangstelling heeft dezer dagen de voetbalclub Con Zelo, het door het eerste elftal behaalde kampioenschap in de 2e afdeling C. van de NHVB ge vierd. Vele geschenken en blijken van waardering vielen daarbij de feestvie rende vereniging ten deel. 19 mei De directie van de Nederlandsche Spoor wegen heeft bericht, dat de onbewaakte spoorwegovergangen op de Middenweg in de Schagerwaard, bij de Zandweg te Zijdewind en de Weelweg alsnog met spoed van een automatische beveiligings- installatie zullen worden voorzien. 20 mei De gemeentewoning Volleringweg 26 (nu: Hoebelaan 7) te Waarland zal zo ver beterd worden, dat de slaapgelegenheid beter wordt. Nog 11 leden van het kinder rijke gezin slapen op de zolder. 31 mei In de geschiedenisboeken der N.S. zal met gouden letters vermeld worden: 31 mei 1958: opening van de geëlektrifi- hoe velen nog op ondoelmatige wijze de diverse spijzen bereiden, waardoor veel goede voedingsstoffen verloren gaan. Verder wijst hij op de eenzijdige voeding. 28 april ceerde spoorlijn Alkmaar - Den Helder! Morgen zal het dieselelektrische mate riaal niet meer op deze lijn verschijnen: het heeft dan plaats moeten maken voor meer moderne en efficiënte groene trein stellen (van het nieuwste model met stompe neus). De kop van Noord-Holland is hiermede verlost uit haar ’isolement’. 3 juni Binnen afzienbare tijd zal burgemeester H. Nolet van Warmenhuizen en Haren karspel met pensioen gaan. De vraag rijst of de bestaande ’deling’ van het burge meestersambt gehandhaafd moet blijven. Het uitgesproken verlangen van de bevol king, katholieken zowel als niet-katho- lieken, naar een eigen burgemeester wordt op het kabinet van de Commissaris der Koningin nader toegelicht door een deputatie uit Harenkarspel. 17 juni Onze plaatsgenoot de heer Johan van der Gulik, manufacturier, behaalde te Krommenie het diploma voor het leggen van moderne vloerbedekking. 30 juni Onze plaatsgenoot de heer H.B. Jaspers slaagde te Amsterdam voor het examen Mulo-B. 30 juni Het schoolbestuur heeft aan het gemeen tebestuur om twee noodlokalen gevraagd, welke gebouwd kunnen worden op het speelplein achter de bestaande school. De toeneming van het aantal kinderen - nu al meer dan 300 - maakt het nood zakelijk voorzieningen te treffen voor de huisvesting. veebeslag EEN BIJZONDERHEID WAARlAND - Een dezer dagen, toen arbeiders van het bloembollen- bedrijf Stoop in de Bleekmeerpolder aan het werk waren, ontdekten zij een kievitsnest, waarin niet minder dan zes kievitseieren lagen, hetgeen een zeld zaamheid is. op 19 stuks vee aanvang uur nam. Notaris W. Appel te Obdam zal op maandag 28 april 1958 te 9.30 uur ten huize en ten verzoe ke van de heer D. DE BOER, te Slootgaard C 98a, gem. Harenkarspel, publiek a contact verko pen: een prima bestaande uit hoornvee, w.o. 11 koeien gekalfd hebbende of op kalv. staande, 1 zomer- kalver, 7 pinken, 1 kui- kalf, alles T.B.C.- en abortus-vrij (vierkant stempel), ged. N.R.S., gem. vetg. 4.12 fok- ver. Lutjewinkel, alsmede zeug met biggen. Voorts: driew.kar luchtbanden, hooibeun, giertank 600 L., maaima- chine,oliebad merk M.H.- walemaker, harkmachine, hooischuiver, melk- wagentje, elektr. gier- pomp met P.K. motor, tweepaards ploeg, een- paardswiedploeg met aanaarder, 6-balks egge, 2 troggen, 2 zethekken, emmerrek, deense wei- desleep, houten hort, op- jaaglijn met schijven en haken, paardetuigen, kruiwagen op luchtband, lemoen, slijpsteen, groep- beun, melkbussen, em mers en themes, 250 hou ten afrasteringspalen, elektr. klok ‘Philips’, 60 ijzeren palen, partij draad, restant hooi, bieten en kuilgras, enz. Verkoop ongeveer 1

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 7