6 In februari 1958 vierden Daaf en Trien van der Gulik- Beemsterboer hun 12G-jarige echtvereniging. V.l.n.r.: Moeder Trien, Janny, Daaf, Piet, Tiny, vader Daaf. 25 februari Bij het benoemen van de heer J. Keet Jr. te Waarland tot brandmeester, brengt de heer W. Dekker in de gemeenteraad ernstige kritiek naar voren omtrent de geoefendheid van de vrijwillige brand weerlieden te Waarland. Hij meent dat er vrijwel nooit geoefend wordt en dat de brandweerlieden niet eens weten waar de kranen zijn. 25 februari Binnenkort zal de elektrificatie een feit zijn en wordt Harenkarspel een stel meer dan levensgevaarlijke onbewaakte overwegen rijk; de overwegen in Waar land zullen niet van een knipperlichtin- stallatie worden voorzien. De Burge meester zal in verband hiermede een onderhoud hebben met ir. Den Hollander van de Nederlandsche Spoorwegen. 3 maart Op het in ’t Veld gehouden examen slaagden voor het diploma lingerie de dames T. Lantman, N. Boekel, T. Smit, R. Groen, M. Bekker, G. Klaver en T Roozendaal. 25 februari In een gierende sneeuwstorm komen de gemeenteraadsleden van Harenkarspel deze middag naar het raadhuis, zij het dan met hindernissen. De auto’s van de raadsleden uit Waarland lopen in sneeuwbanken vast. Na afloop van de vergadering keren alle raadsleden, waaronder de ruim 60-jarige wethouder Jonker, te voet huiswaarts. Hoedje af voor de moed van deze raadsleden. 17 maart De plaatselijke afdeling der KVP verga dert over het aanwijzen van kandidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen en het samenstellen van de groslijst. Bij de uitslag blijk dat een middenstander en een werknemer met gelijk aantal stemmen bovenaan komen. Na enige bespreking wordt besloten de kandidaat uit de tuindersgroep nummer één te plaatsen. De groslijst werd als volgt samengesteld: 1 G. Jonker, 2 G. Lantman, 3 Ant. Duimel, 4 W. Dekker Hzn, 5 P Kuijs, 6 J. Molenaar, 7 A. Klaver, 8 P. Bruin Jzn. en 9 Th. Pater. 22 maart Een roerige vergadering van de afdeling van het Wit-Gele Kruis in zaal Kramer te ’t Veld wordt bezocht door 35 leden uit Waarland, tegenover 1 uit ’t Veld en 1 uit Nieuwe Niedorp. In Waarland is de nodige beroering ontstaan over het ontslag, dat het bestuur de kraamverzorgster Zuster van der Gulik na twee jaar ziekte heeft aangezegd. Na een pauze in deze hectische bijeenkomst wordt tenslotte een oplossing gevonden, waarmee ieder zich kan verenigen. Zodra zij hiertoe door de behandelende geneesheer in staat wordt geacht, zal Zr. van der Gulik haar werk gedeeltelijk hervatten. Het bestuur zal haar zeker terugnemen in functie, wanneer zij geheel genezen verklaard wordt. 29 maart De heer J. Bruin Pzn. wordt geïnstalleerd als voorzitter van de Speketerspolder en onder anderen de heren G. Jonker en F. Stoop, beiden als lid. 2 april Het blijkt ’n goede gedachte van het K.A.V.-bestuur van Waarland om voor de leden mevr. Schuit-Konijn en haar assistente uit Langedijk uit te nodigen om een avond de make-up te komen demonstreren. Zo kan men nog eens zien dat er met weinig middelen verrassende resultaten te bereiken zijn. Dat komt vooral tot uiting bij de verschillende proefmodellen. De gratis koffie wordt in dank aanvaard. Men kan terugzien op ’n leerzame en nuttige avond. 23 april Tijdens de derde bijeenkomst van het Vrouwengilde geeft dokter Hageman op onderhoudende wijze een zeer interes sante en leerzame lezing over het onder werp Voeding. Duidelijk zet hij uiteen 11

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 6