I Dirk Pater 5 brandweer, het sneeuwruimen, gemeen- tefinanciën, enz. Ook komt de nieuwe leerplicht ter sprake, waardoor kinderen nog langer naar school moeten, hetgeen vooral voor grote gezinnen moeilijkhe den oplevert. 11 februari Het veefonds Sint Maarten wijst de heer G. Dekker Hzn. aan als nieuwe taxateur voor Waarland. 17 februari 1957 is voor de katholieke begrafenis vereniging St. Paulus een zeer gunstig jaar geweest. Er werden slechts vijf begrafenissen verzorgd, terwijl het leden tal zich in een stijgende lijn blijft bewegen; op het eind van 1957 staan 732 contribu- tieplichtige leden ingeschreven. Het bestuursvoorstel om de vergoeding voor de dragers en voorloper te verhogen, vindt aller instemming. Na enige bespre king wordt besloten om een nieuwe dodenbaar aan te schaffen. 18 februari De heer Jac. de Wit, tuinbouwer te Sloot gaard, heeft zijn tuinbouwbedrijf van ruim vijf hectare verkocht aan weduwe S. Stam aldaar. De heer De Wit heeft serieuze plannen om in het najaar te emigreren naar Brazilië. Enkele jaren geleden emi greerden twee broers van de heer De Wit. 19 februari In de jaarvergadering van de LTB wordt besloten dat men er bij de Noordermarkt- bond tegen zal protesteren dat de uitval uit gespoelde wortelen niet geheel voor de teler komt. Voorts is men van oordeel dat er veel drang bij de regering moet worden uitgeoefend om steun ’op de kool’ te krijgen, want met deze zachte winter is er weinig kans dat er iets verbe tering komt en er ligt nog een grote massa van dit product. 24 februari Gedeputeerde Staten zijn bereid de Minister van Wederopbouw gunstig te adviseren inzake het toekennen van bouwvolume aan de particuliere bouwers A.P. Dekker en G.J. Poland te Waarland. Daarmede zijn dan de laatste premie- bouwplannen van 1957 afgewerkt. 24 februari Bij het algemeen bevolkingsonderzoek in de gemeente Harenkarspel naar t.b.c. zijn totaal 2963 personen onderzocht, t.w. 1516 mannen en 1447 vrouwen. Hiervan zijn 23 mannen en 14 vrouwen naar een consultatiebureau verwezen. 19 januari De firma D. van der Gulik en Zn. bouwde in samenwerking met plaatselijke vaklie den een nieuwe zaal aan café De Post hoorn. Met zijn drie zalen heeft gerant W. Jonker nu een accommodatie die voor het platteland zeker uniek genoemd kan worden. Met muzikale medewerking van The Musical Players wordt deze derde zaal in gebruik genomen. 28 januari Al vele malen is het denkbeeld geopperd om in Waarland, naast de sinds enkele jaren bestaande KAV te komen tot de oprichting van een r.-k. Vrouwengilde, waarin alle gehuwde dames der parochie als lid kunnen toetreden. Op initiatief van de Raad van Overleg wordt vanavond in het Jeugdhuis een bijeenkomst gehouden, waarbij alle dames worden verwacht. 2 februari Joh. Oud, voorzitter van voetbalvereniging Con Zelo, is benoemd aan de Kardinaal de Jongschool te Nes op Ameland. De leden zijn in groten getale opgekomen in het clublokaal van Café G. Stoop om afscheid te nemen en hem te feliciteren met deze benoeming, wat gezien de omstandigheden een pracht promotie is. Tot nieuwe voorzitter wordt met bijna algemene stemmen gekozen de heer S.P. de Jong. 10 februari Tijdens de jaarvergadering van de afde ling Waarland der Katholieke Volkspartij wordt een forum gevormd bestaande uit de wethouder G. Jonker, de raadsleden W. Dekker Hzn., J. Molenaar, G. Lantman en de gemeentesecretaris de heer N.W. M. Mooijman. Als gespreksleider fungeert de heer Th. Pater. Ter sprake worden gebracht: de bouw van een kleuterschool en het bouwen van een nieuwe school voor gewoon lager onder wijs. Verder worden vragen gesteld aan gaande beveiligingen der spoorwegover gangen ter plaatse, industrievestiging, het bouwen van woningen voor bejaarden, wo ningbouwvereniging,

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 5