3 zoiets maak ik wel meer mee. Met Vader kan ik ook niet mee, want die heeft van morgen onverwachts een kalfje geteeld van de pink. En vanmiddag werd hij weer door Klaas Smit gehaald, daar ook een koe kalveren moest. Maar dat is niet zoo mooi afgelopen. Toen ben ik wel een uur alleen geweest denk. Moeder ging te bid den en Jantje lag te bed. Even over vijf kwam Verspaandonk met Frans zijn jas. Hij is erg mooi. Nu heeft hij die jas van Siem meegenomen om er een voor mij te vermaken. Alles heeft hij al opgenomen. 30- 03 Annie Zutt is jarig en daarom is Moeder er naar toe te gast. Het was anders lelijk weer, daarom was zij maar uit de Mis gegaan. Toen heb ik Jantje geholpen: achterkeuken en kamer stof afgenomen. Na de middag ben ik weer naar bed gegaan tot even over half twee en Jantje ging da delijk aan haar werk. Daarna heb ik het laatste werk afgemaakt. Even voor tweeën was ik klaar en zou net Bertus zijn wanten gaan stoppen, toen Jantje vertelde dat de Pater op de kei aan kwam lopen, dus naar mij toe kwam. Toen heb ik met de Pater wezen praten, maar hij verzekerde ook dat ik alles maar geduldig aan O.L. Heer over laten moest en verder mij maar aan mijn Biechtvader houden moest. Hun moesten later allen naar het Lof. Moeder was nog niet thuis. Zij had bij Gert Buisman aan geweest om mijn kettingtje en Rozenkrans te halen, die daar gemaakt was. Het was klaar, dus kon ze het zo meenemen. 31- 03 Moeder en Jantje moesten vandaag wasschen omdat Jantje een paar dagen niet goed geweest was. Arie en Frans zijn vanmiddag om hun diploma gaan halen gegaan. Daarna kwam Guurtje Kuiper nog lopend naar ons toe. 1-04 Om acht uur op de klok werd ik wakker. Eerst had ik Moeder en Jantje nog te pakken. Moeder met water onder tafel en Jantje zag geen roet achter de kachel. Na de middag ben ik om vijf voor half twee opgestaan, even geslapen. Maar Aijen heeft mij wakker gemaakt, want die gingen met z’n tweeën naar de stad om een cadeautje voor haar verjaardag te kopen. Ze zijn nu weer thuis. Ze hebben een likeurstelletje gekregen. Voorts heb ik de hele middag gestopt en aan Jantje haar sokje gebreid. Het waaide vandaag de hele dag erg. lachen en wij natuurlijk ook en tot slot moest ik het geld aan Nelie Zutt brengen. Na broodeten moest m’n pon en kleedjes nog gestreken worden, want morgenoch tend komt de Kapelaan met de H. Communie. 26-03 Dus het was vanmor gen vroeg dag en Vader is jarig. Toen alles weer gauw in orde gebracht voor de Communie. Ik moest biech ten, dat duurde nogal lang, daarna de H. Communie. Mijn dankzegging was koud en verstrooid, want onder die tijd waren Anne met Annie en Truusje gekomen en dus een gepraat in de kamer van ik weet niet hoe. Vader moest de hele dag rijden. ’s Morgens Schouten uit ’t Veld, die dat ongeluk heeft gehad en ’s middags in Winkel. Vader heb alleen maar taart gekregen, anders wisten wij ook niets. Piet kwam ook te eten. ’s Avonds kwam Aijen ook, maar de jongens waren weer naar school. Om tien uur kwamen ze thuis en toen wou Vader net naar bed gaan toen de koe begon te kalveren. Toen Vader en Arie in de boet aankwamen, had Frans het kalfje er al af gehaald, dus net nog op vaders verjaardag. 27- 03 Na het broodeten pakken afschuie ren, net als altijd. Na de middag mijn Ro zenhoedje gebeden. Moeder en Jantje te biechten omdat het morgen Veertiguren gebed is. Moeder was een uur te vroeg in de kerk. Even daarna kwamen Gerarda en Louw Stoop nog het strijkijzer brengen. Nu is het even negen uur. Net hebben wij Prins Bernhard voor de radio gehoord. Hij sprak over zijn verre reis die hij heeft gemaakt en ook over Prinses Margriet. 28- 03 Ik was vlug klaar deze morgen. Toen ben ik naar buiten gegaan, daarna in mijn boek gaan lezen dat getiteld is Waarvoor het hart bleef kloppen, een oorlogsroman. Het is prachtig mooi. Om vier uur mocht ik met Jantje en Aijen mee naar de kerk. Ik hoop dat ik nog eens van de week mee mag. Nu is het even over negen en ga heerlijk naar bed om van deze mooie dag uit te rusten. 29- 03 Moeder was alleen omdat Jantje ziek was. Dus raak ik ook wel niet naar de kerk toe, wel jammer hoor, maar ja, Anne Ruiter I en Piet Zutt.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 3