36 Opening Op dinsdag 16 mei 1967 was het einde lijk zover. Op de ruime speelplaats ston den alle schoolkinderen opgesteld met vier grote trossen ballonnen, elke tros een lokaal symboliserend. Nadat burge meester VM. Nolet de openingshandeling had verricht door het ontsluiten van de poort en, daarbij geassisteerd door pas toor Breedveld, het doorknippen van een dozijn linten, lieten de kinderen de bal lonnen los. Eén tros bleef nog even steken in een boomtak, maar kwam spoedig los. Pastoor Breedveld noemde het in zijn toespraak een symbolisch voorteken voor de verdere afbouw van de school: school wind- en waterdicht te hebben, zodat in de winter kon worden doorgewerkt. Eind april 1967 was het zover dat begon nen werd met de verhuizing. Freek van Schagen en Piet Danenberg stelden voor dit doel een trekker met een platte wagen beschikbaar en geholpen door vele vrijwil ligers gingen schoolbanken, boeken en overige leermiddelen van de Kerkstraat naar de Volleringweg. Het bestuur had besloten dat de drie oudste groepen (hoogste klassen) als eerste de vier lokalen zouden gaan betrekken. Er brak voor meester De Heij en zijn team gelukkig even een wat rustiger periode aan. Het Oudercomité brak zich het hoofd over het sinterklaasfeest, waarbij de Zwarte Piet minder vrouwelijke vormen mocht tijdelijk een kleine pauze in de voortgang, maar een groot vertrouwen in de verdere afwikkeling. De inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer J.R. Hakemulder, reageerde daarop, dat de andere zes klas sen binnenkort op de urgentielijst zullen komen te staan. Hij kon deze toezegging doen, omdat kortelings zeven schoolge bouwen in Noord-Holland noord waren opgeleverd, waardoor de ergste nood was weggenomen. Ook burgemeester Nolet voerde het woord. Uitvoerig prees hij de inzet van het Hoofd der School. Niet alleen zijn inzet voor de totstandkoming van deze vier klaslokalen, maar bovenal voor de hoge kwaliteit van het onderwijs in Waarland. Hij zag de resultaten van de leerlingen uit Waarland op de middelbare scholen als het bewijs daarvan. Waarland mocht trots zijn op de nieuwe vierklassige school en het fraai en doelmatig ingerichte gebouw, waarbij een ruim overblijflokaal en een kamer voor het Hoofd waren aange bouwd. Gelijk met de volgende zes lokalen zou het overblijflokaal worden uitgebreid tot een aula. Het geheel maakte door de laagbouw nog geen royale indruk, maar dat zou veranderen als het geheel zou zijn voltooid. Tot slot sprak meester Leo Pennings namens het onderwijzend perso neel een dankwoord, waarin hij meedeelde dat de envelop die door het Oudercomité was aangeboden een bedrag bevatte voor de aanleg van enkele speel- en klauter- werktuigen op de nieuwe speelplaats. Stichting Katholiek Onderwijs De opening van de vier nieuwe lokalen zorgde ervoor dat er een eind kwam aan het nijpend ruimtegebrek. Nadeel bleef dat de lessen nog steeds op verschillende plekken werden gegeven: de oude school met noodlokalen en het nieuwe gebouw aan de Volleringweg. Maar toch: de opening luidde het begin van de definitieve oplos sing in, want de Inspecteur kwam zijn belofte na en zette op 7 december 1967 de aanvraag voor de volgende zes klas sen op de urgentielijst. Rijksgoedkeuring, vergunningen en financiering waren nu nog slechts een kwestie van de ambtelijke molens doorlopen. Pastoor Breedveld en burgemeester Nolet laten in goede harmonie ballonnen op bij de officiële opening op 16 mei 1967.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 36