35 Schilders leggen de laatste hand aan de vier nieuwe lokalen. definitieve plan. Daarop verzochten voor zitter pastoor Breedveld en secretaris Cor Dekker namens het Schoolbestuur de gemeenteraad van Harenkarspel op 18 oktober 1965 formeel krachtens de wet van 22 april 1855, gezien het raadsbesluit d.d 6 juli 1956; gezien het raadsbesluit van 12 juni 1959; gezien het advies van de Inspecteur van het Lager Onderwijs; overeenkomstig het artikel 72 het eerste lid dier wet het benodigde krediet voor de bouw van de school beschikbaar te stellen, groot f280.975.-, overeenkomstig bijgesloten kosten berekening. De gemeenteraad handelde snel, slechts vier dagen later (dat kon blijkbaar in die tijd) nam de raad het besluit het benodigde krediet beschikbaar te stellen. In de notulen werd nog wel aangetekend, dat wij ons omtrent de financiering nog nader zullen beraden. Op dit besluit van de gemeente kwam vervolgens de goedkeuring van Gedepu teerde Staten, waarna de openbare aanbe steding in gang werd gezet. Zesentwintig aannemers hadden bestek en voorwaarden aangevraagd, waarop er vierentwintig daadwerkelijk hun inschrij- vingsbiljet bij de architect inleverden. Opvallend was dat de Waarlandse aanne mers niet op het werk hadden ingeschreven. De eerste paal Op 3 juni 1966 opende het Schoolbestuur tijdens de openbare aanbesteding in café Nolten de enveloppen met de inschrijvings- biljetten. De hoogtes van de aannemings- sommen liepen ver uiteen. G.M.Vertelman uit Wervershoof wilde bouwen voor f340.700.-, terwijl de laagste inschrijver, de firma Bakker uit Ursem, de klus wilde klaren voor f239.500.-; een verschil van f 101.200.-!! De firma Bakker kreeg een maand later de bevestiging dat de bouw aan hem werd gegund. Het bedrijf had ’gebrek’ aan een opdracht van formaat, want nog diezelfde week startte men met het grondwerk en twee weken later, op 19 augustus 1966, ging onder toeziend oog van pastoor Breedveld, burgemeester V.M. Nolet, het voltallig Schoolbestuur en Oudercomité de eerste paal de grond in. De firma Bakker zette vaart achter de bouw, want al op 1 november mocht hetzelfde gezelschap weer aantreden om te zien hoe pastoor Jac. Breedveld een herinneringspla- quette in de muur van de hal plaatste. De aannemer verwachtte rond kerstmis de «filaarland, mei 1961 llilnttliqincf dal ufg op dinsdag 16 mei stamens Ae/ s<iAoa/ies/.u.4W.' J7. fireedoeld, ooorsiller. S)eAAer, secretaris. filet grote Oreugde delen u>g u. mee, a.s. onze nieuufe school gaan openen. fi)e ofiici'èle opening aal geschieden door de edelachtbare 3Ceer tytolel, ^ur^emeesUr öan ^Carenharspel, om 10 uur utaarlij u uwdl uitgenodigd. —I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 35