’Deze zaak was al geregeld met de Pastoors uit de naaste Parochies 33 Protesten Een maand later kwam men alweer bijeen naar aanleiding van protesten van ouders van de hoogste klassen over de voorgenomen veranderingen rond de viering van de Doopbeloften. Nadat ieder zijn mening naar voren had gebracht, vroeg Mh Pastoor het woord. Hij was zeer gebelgd over de gang van zaken. Deze zaak (de wijze waarop en wanneer het feest gevierd zou worden) was al geregeld met de Pastoors uit de naaste Parochies. En hij wenste niet dat er door het Oudercomité hierin verandering werd gebracht. Waarom of hij dit de vorige vergadering niet heeft opgemerkt is nog onduidelijk. Nadat in zijn bijzijn 1 V uur de viering van Paaszaterdag.) Ook deze traditionele vorm moest het ontgelden en een beter bij de kinderen passend alterna tief kwam er voor in de plaats. Een jeugd- driedaagse met film, spel, godsdienston derwijs, maar ook seksuele voorlichting. Dit laatste onderwerp leverde weer de nodige tegenstellingen op binnen het Oudercomité. Men ging er in eerste instantie vanuit dat de kinderen thuis al een volledige voorlichting hebben gehad van de ouders. Met dit standpunt waren de ouders het lang niet eens. Na weer een lange discussie stelde meester De Heij voor om aan de ouders schriftelijk toestemming te vragen om alle punten te mogen behan delen die vallen onder seksuele voorlich ting. In vervolg hierop werd voorgesteld iemand van het Vormingscentrum Dijk en Duin uit te nodigen om met de ouders te spreken over begeleiding van hun kinderen. Nadat in deze vergadering tot slot werd gesproken over het wel of niet laten door gaan van de Plechtige Hernieuwing der Doopbeloften, werd besloten om de drie daagse retraite af te sluiten op woensdag avond samen met de ouders tijdens een hei lige Mis in school of kerk. Rond half twaalf sluit de voorzitter deze vergadering en de notuliste rondt het verslag af met de verzuchting: Laten we hopen dat allerlei vernieuwingen ook verbeteringen mogen zijn. Wij nemen besluiten voor de jeugd, maar hoe zal de jeugd reageren? School en parochie Het vorenstaande geeft slechts enkele voorbeelden aan van de gewijzigde ver houding tussen parochie en school. Tot de jaren zeventig van de vorige eeuw bestond er een hechte band tussen hen. Het is ook de verdienste van meester De Heij geweest, dat hij vanaf het eerste begin van zijn loopbaan in Waarland deze band zo goed mogelijk in stand hield. Bij elke benoeming van een nieuwe leerkracht verlangde hij een duidelijke be trokkenheid bij de Kerk en de dorpsge meenschap. Ruud Witte, in 1958 benoemd in Waarland, geeft hiervan een treffende beschrijving in het jubileumboekje dat is verschenen ter gelegenheid van 75-jaar katholiek onderwijs in Waarland. over dit onderwerp is gesproken, zullen wij ons, na deze uitspraak van onze gees telijk adviseur, maar met aardse zaken bezighouden en de Doopgedachten maar te vieren zoals door de pastoors is afge sproken. Aldus de notulen. Het conflict draaide om het feit, dat de Hernieuwing der Doopbeloften op een zondag en in de kerk moest gebeuren. Een doorde weekse dag voor dit feest was uit den boze, immers de feestelijke en druk be zochte viering in de parochiekerk zou komen te vervallen en het familiefeest, wat het altijd was geweest, zou verdwij nen. Verder hadden de pastoors afge sproken dat het feest in de parochies op verschillende zondagen gevierd zou worden, zodat over en weer familie bezoek mogelijk zou zijn. Het is vrijwel zeker de laatste keer geweest, dat de parochieherder op zo’n manier zijn gezag kon doen gelden. Eindelijk bouwen Keren we terug naar de perikelen rond de bouw van de nieuwe school. Op 9 maart 1965 deelde de Staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mee, dat de bouw van een r.-k. school voor gewoon lager onderwijs te Waar land op de urgentielijst scholenbouw lager onderwijs was geplaatst. Het was een eerste aanzet voor de nieuwe school, waarbij alle betrokkenen er van uit gingen dat het vervolg niet meer zo lang op zich kon laten wachten. Het school bestuur mocht in ieder geval vanaf dat moment echt met praktische zaken aan de slag gaan.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 33