ONWIJS GAAF ONDERWIJS (XIX) Joop Zutt 31 Eindelijk, eindelijk. Aan het uitputtend gevecht om toestemming en middelen te verkrijgen voor de bouw van een nieuwe school kwam in het vroege voorjaar van 1965 een voorlopig einde. Onder het motto: beter een half ei dan een lege dop accepteerde het bestuur de goedkeuring voor de bouw van vier klaslokalen in de verwachting dat de verdere bouwplannen daarna spoedig hun beslag zouden krijgen. Maar in die zestiger jaren dienden zich eveneens grote veranderingen in de samenleving aan. Kerk, overheid en gezagsdragers zagen hun positie in het gedrang komen. Ook de school kreeg daar volop mee te maken. Schoolfoto uit 1966 ter gelegenheid van de Plechtige Hernieuwing der Doopbeloften. Vl.n.r Bovenste rij: Piet Bruin, Siem Bruin, Jos Broersen, Adrie Doodeman, Loek Valk, Sjaak Kooij, Hans Zutt, Harrie Janmaat, Piet Dekker, Ton Klaver, Piet Stoop, Co van der Gulik, Ad Bruin, Arie Blijleven, Adrie Bruin, Jos van der Gulik, Peter Schipper, Wim Zwagerman. Middelste rij: Paulien Dekker, meester de Heij, Rina Pankras, Berry Danenberg, Lida Volkers, Tinie Roozendaal, Els Moras, Nel Bakker, Lia Post, Ria Duimel, Hennie Groen, Tiny Klaver, Cock Sneek, Marijke Klaver, Stella Smit, Cock Groen, Johan Bakker, Ted van der Eng, Eef Kamper, Tiny Houtman, Peter Danenberg, Bea Bos, Adrie Pancras, Willy Tesselaar, Vronie Blaauw, Rita Dekker, Lia Blaauw, meester Witte, Joke Schouten. Onderste rij: Hans Wever, Rina Beemsterboer, Jos Schuit, Peter van der Fluit, Kees Hoebe, Mats Bakker, Lia Groen, Gerard Dekker, Marian Dekker, Adrie van Ophem, Piet Broersen, Cor Bruin, Leo Bakker, Helmie Bakker, Marian Bruin, Corry Zut, Ans Pancras, Riekie Wever, Michel Nolten. et Schoolbestuur bestond in die tijd uit dezelfde personen als het Kerkbestuur, maar aan deze dubbelfunc tie werd al geruime tijd getornd. Al in oktober 1963 stelde meester De Heij het Oudercomité voor om een afzonderlijk Schoolbestuur te vormen, los van het Kerkbestuur. Hij had hierover al met pastoor Breedveld gesproken en deze kon zich met deze nieuwe structuur wel verenigen. Het voorstel overviel de aanwezige leden van het comité, maar het

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 31