Waarland, 6 april 2008. 30 Het huidige bestuur: V.l.n.r.: Vera Geels- Bakker, Mien Volkers Veldman, Corrie Jonker-Borst, Corrie Dekker-Bruin, Corrie Meester-Berkhout, Tinie Nolten-Bruin. Trien Bruin-Kuijs gaat voorop tijdens de ’hoedendans’. Opgeheven Het landelijke moeder-orgaan, het Katho liek Vrouwengilde Nederland, bestaat inmiddels niet meer. Na ruim negentig jaar is het, onder meer vanwege bestuur lijke problemen, op 31 december 2005 ontbonden. Door gebrek aan bestuurs leden en vergrijzing moesten in de afge lopen jaren ook verschillende provincies - die de plaatselijke afdelingen in het KVG Nederland vertegenwoordigden - afhaken. In december 2006 hield ook KVG Noord-Holland op te bestaan. Ironisch genoeg lijkt de emancipatie van de vrouw ten grondslag te liggen aan de teloorgang van het gilde: vrouwen KVG Waarland timmert echter nog steeds aan de weg. Dankzij de inzet van trouwe (bestuurs)leden kon in 2008 het vijftig jarig bestaan worden gevierd. Mét in de gelederen twee leden van het eerste uur: Vera Moras-Dekker en Mien Volkers Veldman. De eerste maakte 16 jaar - als penningmeester - deel uit van het bestuur, de tweede vervulde jarenlang - en in 2008 nog steeds - de rol van secretaris. Nog altijd wordt maandelijks een avond georganiseerd voor de leden. Van een dia show van iemands verre reis, een avond over hoeden, Alzheimer, tuinen of vrouwen kwaaltjes tot een doe-avond waar bijvoor beeld wordt geknutseld met servetten, bloemen of kralen. Het samen delen van herinneringen en ervaringen maakt de bijeenkomsten tot soms bijzondere en altijd gezellige avonden. Of er - in de huidige samenleving waarin mensen steevast druk druk-druk zijn en veel sociale contacten ook via het internet worden onderhouden - nog een halve eeuw aan kan worden vastgeplakt, zal de tijd leren. hebben minder tijd om verenigingswerk te doen. Veel jonge vrouwen zijn druk met hun werk en hebben geen tijd voor vrijwilligerswerk, zoals een bestuursfunctie vervullen. Bovendien worden maar weinig jonge vrouwen lid. Bronnen: - Archief KVG Waarland. - Huishoudelijk reglement KVG. Volksdansen, een lezing van een no taris, een voordracht van een rechter, een avond over brand preventie, een dia- avond en een boei end relaas van in specteur Baantjer of Godfried Bomans: er zijn voorbeelden te over van wat zoal georganiseerd werd. Ook de lokale mid denstand liet van zich horen: zo werd er onder meer kaas geproefd en gekeurd met Bert en Els Kuijs en serveerde Slagerij Wever lekker hapjes bij het 25-jarig bestaan van de zaak.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 30