28 Bestuursleden van het eerste uur: mevr. C. Bakker-Boots en mevr. N. Nieuwboer- van Baar. Ziekenbezoek De leden van KVG Waarland zetten zich ook in voor de medemens. Jaarlijks terug kerend op de agenda was de collecte voor het Kankerfonds. De leden gingen huis- aan-huis om geld in te zamelen. Ook werd de stichting Melania Ontwikkelings samenwerking, die zich bezighield met ondersteuning van projecten van vrou wen in de Derde Wereld, gesteund. Op 8 januari 1959 werden voor het eerst Van bloemenbesproeier tot mixer Ook in de jaren zestig en zeventig kenden de KVG-bijeenkomsten gevarieerde thema’s en werden zeer uiteenlopende uitstapjes gemaakt. Zo werd onder meer een kookdemonstratie gehouden, een be- dames aangewezen om op ziekenbezoek te gaan: maandelijks waren anderen aan de beurt om een bezoek te brengen aan chronisch zieke dorpsgenoten, zoals: Corrie Jaspers-Broersen, Annie de Jong en Dirk Bruin. Een traditie die jarenlang in stand is gehouden. Op 19 mei in datzelfde jaar gingen twintig leden mee naar de avondbedevaart in Heiloo, een jaarlijks terugkerende traditie. Afgaand op de notulen uit 1977 kan wor den gesteld dat het een (iets te) gezellige avond beloofde te worden: aan de contact- vrouw vragen we of voorstaande licht processie binnen gehouden kan worden, want met zo’n kakelende vrouwenmassa buiten heeft het geen enkele zin. Drukbezocht was op een later moment de gezamenlijke bijeenkomst van KVG en andere plaatselijke verenigingen. Tachtig dames en vijfentwintig mannen hoorden Mgr. Jansen spreken over het seksuele leven. Hij begon met het belang van liefde binnen een huwelijk en kwam via kinderen bij het moederschap: hoe of je dat op een mooie manier, met Maria als voorbeeld, een kind kunt vertellen, liefst zoo jong moge lijk. Pastoor werd in dat jaar met een nuttig cadeau be dacht: een pud- dinglepel van zeven gulden vijfenzestig! De contributie bedroeg in 1960 vier gulden vijf tig. Het leden bestand telde toen 87 dames, van wie er in juni 1961 42 deelnamen aan een uitje per touringcar naar Zandvoort en Scheveningen, met een bezoek aan Madurodam en na afloop een diner. De deelnamekosten bedroegen elf gulden per persoon. Voor die tijd een heel bedrag. I Uit de W4 van I 25januari 1969. KVG_NIEUWS. Hoe het komt weet ik niet, de copy is direkt no de bijeenkomt bij Lontmon ingeleverd en is weer niet in de krant geplaatst, vandaar een kort woordje over deze bijeenkomst. Donderdag 16 januari kwamen wij bijeen voor de maandelijkse bijeenkomst, ‘t Was (oarvergadering. Na voorlezing van de jaarverslagen en de nabeschouwing over de Olie-bollenaktie, wat alle jaren moeïlijker wordt omdat er zo weinig dames zijn die zich er voor beschikbaar stellen, begon de stemming. Voor mevr. C. Bakker-Boots die niet meer herkiesbaar was werd met meerderheid van stem men gekozen mevr. Poter-Poelsma, mevr. Dekker-Bakker en mevr. Poland-Stoop werden bei den herkozen. Ook werd de verloting gehouden van 't retraite spaarfonds. 4 Dames mogen voor 1 dag naar Bergen een bezinningsdag houden. Het waren de dames Nieuwboer-v. Baar, mevr. Bruin- Schrama, mevr. Groen-Bruin en mevr. Danenberg-Leegwater. Als reserve mevr, Bakker-Blokker. Zijn er nog meer dames die zich bij hen aan willen slui ten, het is op donderdag 20 februari en de onkosten bedragen 11.per persoon. Gaarne spoedig opgave bij mevr. Bakker-Boots, tel. 406 of aan een van de bestuursleden. Na de pauze liet Frans v.d. Eng ons dia's zien over Noord Holland, waar wij allen zeer van genoten hebben en nog enkele dia's van Boisword met zijn oudheden. Frons was bereid ons uit de nood te helpen, omdat wegens ziekte van mevr. Kerkhout de ge plande avond van hartige hapjes en wijn-proeven niet kon doorgaan. Wij waren zeer goed klaar met hem, het werd een mooie avond waarvoor wij hem zeer veel dank verschuldigd zijn.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 28