In ’t kroit staan Nog even dit... Gert Jonker Riet Wever-Appel. Piet Kleverlaan. 26 D’r kwam ’n klant deer in de winkel, bestelde zo’t ien en ’t aar. Alles klaar sneden en inpakt in rolpepier daan, ok weer klaar. ’Skroif maar efkes op voor moin’, dat werd vroeger veulal zoid. Bai de kruienier, de bakker, alleman stond wel ’s in t kroit. ’Voor wie schrijf ik ’t op meneer?’, dat was ’m bedat wel leerd. Alles vezelf heel gnappies vrage, deeran was ok niks verkeerd. ’Klopt, dat zal Gert Jonker weze. Zet die naam maar in ’t boek.’ Deerom is dut ok opskreven en raakt zo’n voorval niet meer zoek. ’t Knechie rende nai de baas. Ja, hai was d’r puur mee an. Die vroeg: ’Regejas en alpinopet? Deer bai, ’n héle gróte man?’ En dut beurde bai de slager, weer net ‘n nieuw knechie was. Hai kon gien mens en wist gien naam, was zogezoid, zo groen as gras. De man die keek ’t jochie an, hai gloimde bar en zee toen luid: ’Je mag ’t vedaag zelf weten. Dat maakt moin hillegaar niks uit. Archieven en gesprekken met verschillende personen leveren de nodige informatie voor een artikel. Zo ook bij het artikel De eerste priesterzonen in Toendertoid 31. Na elk interview is een verslag gemaakt dat door de betrokkenen wordt gecontroleerd. Bij het sa menvoegen van gegevens is ech ter een storende fout ontstaan. Op bladzijde 14 van Toendertoid 31 staat dat pater Jongkind op zijn negentigste verjaardag bezoek kreeg van Piet en Nel Nieuwboer. Dit moet zijn in de jaren negentig. Voor een juiste weergave van de geschiedenis is deze onjuistheid hiermee hersteld. Een ander probleem is soms de juiste schrijfwijze van namen. Wat te denken van Pankras en Pancras of Schuit, Schuyt en Schuijt.In deze aflevering wordt ge schreven over het kruidenierswin- keltje op de hoek Weelweg-Velu- weweg. In Waarland spreekt men over Ophem in plaats van Van Ophem. Zoals uit de advertentie blijkt heeft men zelfs in de familie problemen met de juiste schrijf wijze. Nog opmerkelijker is dat de weduwe van Klaas (van) Ophem, Anna de Koning, werd genoemd in plaats van Anna Koning. ARIËN OPH1M en Bchtgwoote. Waarland, gom Haringcanpel, Jan. 1908. Voor de talrijke bewijzen van beiangateUing, ondervonden op dan dag ran onsa S5-iarige Echtvereeni- ging, betuigen wij onsen har te lijk en dank aan familie, buren en vrienden

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 26