Waarland, februari 2008. 14 Het café tegen de kerk, ruim tachtig jaar een vertrouwd beeld in Waarland. Foto uit 2006. Jarenlang was het het voetbalcafé. Toen de velden nog tegenover de kerk lagen, waar nu Sabinahof staat, verkleedden de bezoekende spelers zich onder de lui- ving van de weduwe Stoop. Con Zelo kon terecht in de schuur van de familie Van Schagen. In de rust en na de wedstrijd was het café het trefpunt voor spelers en bezoekers. De voorbespreking van het elftal vond ook bij de familie Stoop plaats en na afloop kwamen de spelers voor een biertje en wat eten. Ook na de verplaatsing van de velden naar de plek achter het voormalige Jeugdhuis, bleef deze gewoonte bestaan. Er kwam echter een einde aan toen de voetbalvereniging Con Zelo, samen met de handbal, haar eigen accommodatie aan de Smeetsweg kreeg. Een lang gekoesterde wens van de voetbal ging hiermee in vervulling. Bij de opening van het sportcomplex De Groet in september 2005 kwam er aan de band met het voetbalcafé een einde. Dan was er nog het kastje van de voetbal met de opstellingen en de afgelastingen. Dit hing ook aan het pand. Op oude foto’s pronkt het op de muur bij de inspringing tussen winkel en café. Het kastje diende tevens als blindering voor een daar aan wezig raam. Toen Piet Stoop dit raam weer wilde gebruiken voor de lichtinval in de slijterij, verplaatste hij het kastje naar de zijmuur van het café. De sloop De sloop van het pand door Sloopbedrijf Nick Bruin, vond in mei/juni 2007 plaats. Piet Stoop assisteerde hierbij. Met Bronnen: - Gemeente Harenkarspel. - Regionaal Archief Alkmaar. Met dank aan: Jan Nolten en Piet Stoop. Piet en Annet Stoop beginnen met Bed Breakfast’aan een nieuwe uitdaging. Foto 2008. zijn heftruc voerde hij de vele bruikbare delen af. Zo werden o.a. stalen balken en gedeelten van het sanitair opgeslagen bij hun woonboerderij aan de Jonkerstraat om later te gebruiken voor de inrichting van hun Bed Breakfast-project. Ook via internet werd er geadverteerd. Er kwamen ongelooflijk veel kopers af op de kozijnen, balken, dakplaten en deuren. Een eerbewijs aan de bouwers van destijds. Een bijzondere vondst tijdens een verbouwing waren blikken, gevuld met biscuit, uit de Tweede Wereldoorlog. Ook kwam in de voormalige winkel een op planken geschilderde reclame voor een afwaschmiddel, tevoorschijn. Een bijzondere uiting van reclame en een bewijs van de voorbije glorie van het winkelpand. De planken werden uitgezaagd en worden nog steeds bewaard. Een tastbare herinnering aan het woonwinkelhuis met koffiehuis waarmee Piets grootmoeder in 1924 begon. Het hoofdstuk Café tegenover de Kerk was definitief afgesloten. i===| M AKS j^=h==== M KLAVE t Dë agrarische makel 0226-4140 SSÊË

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 14