13 Enkele genodigden: Vl.n.r.Miep en Jan Schouten, Wim Smit, Nel Smit-Zutt, Wina Bruin, Margriet Zutt-Mosch. Staand en op de rug gezien: Johan Zutt. uren of in het weekeinde. Als op een ver jaardag het bier of de drank op was, kon je altijd achterom bij Jan terecht. Dat ging goed totdat hij het doktersadvies kreeg om met één van de twee zaken te stoppen. Jan zei de winkel vaarwel. Meegespeeld zal hebben dat Waarland nog steeds gezegend was met een relatief groot aantal kruidenierszaken. Maar ook de opkomst van de grote supermarkten in de omgeving zal hier debet aan geweest zijn. Het uitbaten van het café betekende dat het in het weekeinde hard werken was, maar door de week was het een stuk rus tiger. Daarom sloot Jan in 1977 het winkel gedeelte, de VIVO-zaak. Het stond daar na zo’n jaar leeg. Het uitbaten van het café draaide naar wens en Jan maakte plannen om de voormalige winkel er bij te trekken. Op 9 juni 1979 was de feestelijke herope ning. Het winkelgedeelte was gedeelte lijk ’omgetoverd’ tot een slijterij, de rest bij het café getrokken. Bijzonder was dat de voormalige winkel wat hoger lag dan het café. Bezoekers moesten daarom rekening houden met de afstap. Opmerkelijk was dat het café in al die jaren geen eigen naam had. In de aan kondigingen voor vergaderingen stond soms: café Nolten of Zaal Nolten. Ook frequenteerde de naam De Nolly Bar. Op 1 augustus 2001 stapte Jan Nolten uit het café. Eigenlijk vond hij de kermis van eind augustus een beter afscheid, maar de nieuwe eigenaren, Piet en Annet Stoop, wilden zo spoedig mogelijk beginnen. Opnieuw een Stoop Voor Piet Stoop kwam een familietraditie in beeld: hij was een kleinzoon van de eerste eigenaar van het pand, mevrouw Trijn Stoop-Weel. Op 1 augustus 2001 betrokken Piet en Annet Stoop het café. De eerste kermis was een groot succes. Iedereen was benieuwd naar de nieuwe uitbaters. Het liep storm. Wat voor de kermis al begonnen was, vond daarna zijn voltooiing: een stevige verbouwing. Ook het interieur van het café werd op groot scheepse wijze aangepakt, met grand café allure met veel koper, glitter en spiegels. Een schitterend gezicht. Op 9 november 2001 vond de heropening plaats. Gerrit Stoop, de vroegere eigenaar, mocht deze verrichten. De titel op de openingskaart was: van de wortelen naar het bier. Dat sloeg op het ondernemersverleden van Piet: een worteleninpakbedrijf aan de Nieuwe Polderweg. Dit bedrijf had hij verkocht aan Klaas Strijbis van HLC (Holland Lelie Cultures). In 2002 volgde een tweede verbouwing met een flinke uitbreiding van het café. Aan de achter kant kwam een ruimte voor o.a. een koel cel voor de biertanks, een keukentje en opslag. Voor korte duur Het café floreerde helaas voor korte duur. Begin 2005 kwam Ballast Nedam voor het eerst praten. Deze projectontwikke laar had plannen ontwikkeld voor wo ningbouw op het 0.7 ha grote gemeente lijke terrein, gelegen achter het café en naast Sabinahof. Dat was het zogenaam de Landje van Schouten, vernoemd naar de voormalige eigenaar Jan Schouten. Hiervoor was een ontsluitingsweg nodig. De onderhandelingen verliepen vlot en in november 2005 tekenden Piet en Annet een voorlopig verkoopcontract. Mei 2006 werd het pand definitief verkocht. Als ge volg hiervan ging op 1 juli 2006 het café dicht. Vijf jaren waren, op een maand na, volgemaakt. Voor het gezin van Piet en Annet volgde een verhuizing naar hun nieuwe stolp aan de Jonkerstraat (op de plek waar vroeger de boerderijkerk stond). Voetbalhistorie Tussen het café en Con Zelo Voetbal heeft altijd een bijzondere band bestaan. Een periode van 37 jaar werd afgesloten! Jan vertrok uit Waarland.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2008 | | pagina 13