Behalve op de vrijdagen (dan mag ook tot ’s avonds 9 uur verkocht worden) moeten de winkels des avonds om 6 uur gesloten zijn. De voorzitter spoort allen aan zich aan deze wettelijke bepalingen te houden. Na enige discussie wordt besloten de St. Nicolaasactie op dezelfde voet te doen houden als die van het vorige jaar, daar deze toen uitstekend geslaagd is. 27 november Des morgens 10 uur dienen Andreas Gerardus (Broer) Dekker en Cornelia Beemsterboer in de parochiekerk van de H. Wulfram te Waarland elkander het H. Sacrament van het Huwelijk toe. Toekomstig adres: Kerkweg D53, Waarland. 28 november De inspectrice van het kleuteronderwijs heeft een brief gezonden aan het gemeentebestuur inhoudende de medede ling dat zij bereid is te bevorderen dat in het dorp Waarland een nieuwe kleuter school met drie speel- of werklokalen tot stand komt. 29 november B en W stellen voor om de nieuwe weg vanaf de Waarddijk tot aan de Oude Laanderweg, welke nog steeds geen naam heeft, de naam Smuigelweg te geven, omdat deze weg loopt door de onlangs verkavelde 18 ha grote Smuigel- polder. 30 november De gemeente Harenkarspel is voorwaar in de Nederlandse gemeenschap zoiets als een witte raaf. Financiële zorgen moeten er vrijwel onbekend zijn, want wederom hebben B en W een ton kasgeld uitgeleend aan Assendelft, en bovendien blijkt dat de rekening over 1956 een netto voordelig saldo van ƒ22.618,32 aangeeft. 30 november Goedgevonden wordt dat aan het r.-k. kleuterschoolbestuur kredieten van resp. 767.39 en ƒ888.- worden verstrekt voor het aanschaffen van ontwikkelingsmateriaal en leermiddelen. Deze nieuwe artikelen kunnen straks ook gebruikt worden wanneer in 1959 begonnen wordt met het bouwen van een nieuwe kleuterschool. 238 eigenaars stemden voor en 12 tegen. Men denkt in 1958 met deze verkaveling, waarvan de kosten rond ƒ3 miljoen bedragen, te kunnen beginnen. Van dit bedrag subsidieert het Rijk 75 percent, zodat 750.000.- voor rekening van de eigenaars komt. 8 november Ter bespreking van een mogelijk samen gaan had een dezer dagen in café ‘De Posthoorn’ een gecombineerde vergadering plaats van de toneelclub ‘Jong Leven’, alsmede het meer dan 54 jaren bestaande toneelgezelschap ‘Ons Genoegen’. Behalve de besturen en de dames en heren leden van de beide verenigingen waren op deze bijeenkomst aanwezig pastoor Buurman, kapelaan Zaal en de erevoor zitter van Ons Genoe gen de heer Willem Dekker Hz. De vergadering werd gepre sideerd door de heer Jan van der Gulik. Tijdens de openhartige doch vriend schappelijke bespreking kwamen naast de voor- en nadelen o.a. de samenstelling van het bestuur ter sprake, alsmede de zaal waarin de uitvoeringen gegeven zullen worden. Tot slot werd met alge mene stemmen tot fusie der beide plaat selijke toneelverenigingen besloten. Een bestuur werd gevormd. Als voorzitter en regisseur werd gekozen de heer J. Th. van der Gulik, terwijl de heer Th. van der Eng zich bereid verklaarde in het vervolg de decor-verzorging op zich te nemen. 12 november Tijdens de vergadering van de r.-k. mid- denstandsvereniging in het café van de heer G. Stoop wordt ter kennis gebracht, dat met de a.s. St. Nicolaastijd, Kerstmis en Oudejaar de winkels langer geopend mogen zijn: van 29 november tot en met 4 december, van 20 tot en met 24 december en op 31 december is het sluitingsuur bepaald op 9 uur ’s avonds. 7 Noord-Hollands Dagblad 14 oktober 1957. UITREIKING DIPLOMA E.H.B.O. WAARLAND Dezer dagen ontvin gen in het ieugdhuis de geslaagden van de E.H.B.O.-cursus het dinloma De voorzitter der afdeling, de heer S. Houtenbos verwelkomde in het bijzon der de docent de heer Jac Haeeman. arts te Oude Niedorn. de heer G Jon ker wethouder van Harenkarsnel. de heer Steur districtsbestuurslid van de EHBO, het bestuur van de zusterorgani satie te ’t Veld en voorts de cursisten en andere belangstellenden. Deze bijeen komst werd ongeluisterd door de mond- orgelclub ..De Cromico’s”. Door de cursisten werden diverse oefeningen gegeven o.a. kunstmatige ademhaling en beensnalken. Als verte genwoordiger van de burgemeester reik te wethouder Jonker de dinloma’s uit. De districtsbestuurder de heer Steur verstrekte, nadat hij in het kort het nut van de EHBO had uiteengezet, aan de cursisten het insigne De docent, dokter Hageman snrak de hoon uit dat het hem gegeven mocht ziin. noe velen voor dit mooie werk van christelijke naastenlief de on te leiden. Namens de cursisten werd door mei. L Stoot) aan de docent en ziin echt genote cadeaus aangeboden. Dp geslaagden ziin de dames: mevr. Schockman-Hovius. mevr. Zutt-Dekker, Gaath Bruin Jd.. Bets Groen. Jo Groen Ld.. Jo Kuiis. Nel Kuiis. Gre Mul. Lies Stoon. Riet de Waard. Annie Sliikerman Jannie Raatgers. Gre Jong en Nel Ur- sen en de heren Mart Bruin Jr, L P. Kok en P Konnes.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 7