DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij het OBDAMMER PAARDENFONDS Oktober 1957 6 De voorzitter van de E.H.B.O.: Siem Houtenbos. onze hartelijke dank voor de wijze, waarop onze belangen zijn behartigd en voor de coulante schaderegeling. Fa. wed. S. Stam en Zonen Slootgaard 206 Dirkshom meter brede weg aan te leggen vanaf de Kerkweg tot aan het zwembad teneinde op deze wijze wederom bouwterrein te ontsluiten. 22 oktober De N. V. NACO te Alkmaar bericht, dat ook bij nadere bestudering en gelet op de huidige structuur van het autobusnet, een busroute door het Waarland niet mogelijk wordt geacht. 22 oktober Naar wij vernemen is een rijkspremie toegekend voor het bouwen van een gemeentewoning voor het nieuwe hoofd van de r.-k. school te Waarland. Verder zijn er woningbouwplannen van P. Danenberg te Waarland en C. Schrama te Speketerspolder. A.P. Dekker wil een bungalowwoning bouwen aan de Veluwe- weg tussen de percelen N. Pancras en Th. van der Eng. 22 oktober De gemeente Harenkarspel maakt een aanvang met de inenting van kinderen, geboren in het jaar 1955, tegen kinder verlamming. Voor Waarland vindt de inenting plaats in het jeugdhuis. De ouders die een oproep hebben ontvangen worden verzocht zich vooral stipt te houden aan het tijdstip, dat op de oproe- pingskaart staat vermeld, de verschuldig de bijdrage ad 1.- in gepast geld te be talen en er vooral aan te denken de op- roepingskaart en de blauwe of roze inen- tingskaart van het kind mee te brengen. 23 oktober Voor het dorp Waarland zijn nieuwe huisnummers vastgelegd, die omstreeks 1 januari a.s. van kracht zullen worden. Iedere hoofdbewoner ontvangt binnen kort bericht hieromtrent.Door deze nieuwe nummering vervalt het oude wijkensys- teem C (gedeeltelijk) en D en E en worden de percelen genummerd volgens de straatnamen. In iedere straat wordt dus opnieuw met het cijfer 1 begonnen. 23 oktober De directeur van de Middelbare Tuin bouwschool te Hoorn dr. ir. C. Rietsema bericht, dat de tuinbouwvakschool voor de bloembollenteelt te Waarland (dag school) wegens gebrek aan leerlingen voor het cursusjaar 1957-’58 niet doorgaat. 7 november In café Jonker wordt de eindstemming gehouden over de voorgenomen ruilver kaveling in de Speketerspolder, waar onder ook begrepen de Bleekmeer. 14 oktober Dezer dagen ontvingen in het jeugd huis de geslaagden van de E.H.B.O.- cursus het diploma. De voorzitter der afdeling, de heer S. Houtenbos verwelkomde in het bijzonder de docent, de heer J.C.A. Hageman, arts te Oude Niedorp, de heer G. Jonker, wethouder van Harenkarspel, de heer Steur, dis- trictsbestuurslid van de EHBO, het bestuur van de zusterorganisatie te ’t Veld en voorts de cursisten en andere belangstellenden. Deze bij eenkomst werd opgeluisterd door de mondorgelclub De Cromico’s. 21 oktober Het is in verband met de drukte ter plaatse en het veelvuldig parkeren van automobielen in het voorste stuk van de Volleringweg vanaf de Kerkweg tot aan het in aanbouw zijnde huis van de hoofdonderwijzer noodzakelijk gebleken om daar de weg te verbreden van 3 op 5 meter. Van de gelegenheid kan tevens gebruik gemaakt worden om naast een deel van die weg een wandelpad aan te leggen ten gerieve van de schooljeugd, die zich dan langs een gevaarloze baan naar en van huis kan begeven. De kosten worden geraamd op rond ƒ10.900.-. Als dit is voltooid kan het eerste deel van het uitbreidingsplan voor Waarland geheel verwezenlijkt worden genoemd. Overigens bestaan er ook ernstige plan nen bij het gemeentebestuur om een 5 I Noord-Hollands Dagblad I 19 oktober 1957.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 6