5 De nieuwe Boeren leenbank, Kerkstraat 6, werd op 5 september 1957 geopend. Rechts het kantoor gebouw en links het woonhuis van de familie Cor Dekker. Een verzachtende omstandigheid was dat hij geen gebruik had gemaakt van zijn nateeltvergunning. Hij wordt veroordeeld tot een boete van ƒ100.- of 30 dagen hechtenis. De 54-jarige P.B., eveneens uit Waarland, had zijn vergunning met 59 are over schreden. De Officier wil van geen trans actie horen en eist een geldboete van ƒ500.- of 60 dagen hechtenis. Bij het aanhoren van de eis barst de tuinder, die een gezin met 10 kinderen en een geschat inkomen van 6.000.- per jaar heeft, in snikken uit. De omstandigheden in aanmerking nemend, veroordeelt de rechter hem tot een boete van 400.- of 50 dagen hechtenis. Tuinder D.B. uit Waarland wordt wegens een vergelijkbaar feit bij verstek ver oordeeld tot een boete van ƒ350.- of 1 maand hechtenis conform de eis van de Officier. gehele zaal davert van de lachsalvo’s. De Waarlanders hebben de feestende Nieuwe Niedorpers zonder twijfel zeer aan zich verplicht. 21 augustus Een aantal tuinders had blijkens controles, die in juni gehouden waren, meer groenten geteeld op hun bouwgrond, dan hen was toegestaan volgens hun teeltvergunning. Hiervoor staan zij vanmiddag voor de Alkmaarse politierechter, die hen tot zware geldboeten veroordeelt. De 53-jarige tuinder uit Waarland W.D. had blijkens de controle 26 are met groen ten geteeld, terwijl hem dit verboden was. 23 augustus Te koop 2 x/i Ha. Deense kool aan harde weg en groot vaarwater. H. Bruin, D 5, tel. 02262-303. 5 september Het nieuwe gebouw van de Boerenleen bank wordt geopend. Van 2.30 uur tot 3 uur is er gelegenheid het gebouw te bezichtigen, terwijl van 3 tot 5 uur een receptie wordt gehouden in café ‘De Posthoorn’. 27 september Met een feestelijk programma wordt de Velser tunnel geopend door H.M. Koningin Juliana. 11 oktober Per 1 januari 1958 is door het r.-k. schoolbestuur tot hoofdonderwijzer van de St. Janschool te Waarland aangesteld de heer J.M.A. de Heij, onderwijzer aan de r.-k. jongens school te Hazerswoude-Rijndijk. Hij komt in de plaats van het tegen woordige hoofd, de heer N.P. Raas, die wegens het bereiken van de pensioen-gerechtigde leeftijd op het einde van dit jaar de school gaat verlaten. 13 oktober Onze plaatselijke gemengde toneel vereniging ‘Ons Genoegen’, die gedurende meer dan 50 jaar met succes is opgetreden, zet het nieuwe seizoen in met een goed toneelspel. Op deze zondag en op dinsdag 15 oktober brengt zij in de grote zaal van de heer W. Jonker voor het voetlicht Als de klok waarschuwt, een mysterie in drie bedrijven. Dit stuk met volop spanning tot het laatste toe en waarin zeer veel gezonde humor voorkomt, is een spel, dat zowel bij de jongeren als bij de ouderen in de smaak valt. 14 oktober Binnenkort zal ook in de gemeente Harenkarspel een aanvang worden gemaakt met de inenting van kinderen, geboren in het jaar 1955, tegen kinderverlamming. De inenting vindt plaats op dinsdag 22 oktober a.s. het jeugdhuis te Waarland en op dinsdag 29 oktober a.s. in het consultatiebureau bij de o.l. te Dirkshom. Op de oproepkaart, die deze week wordt verzonden, staat de verschuldigde bijdrage van 1,- vermeld. De kinderen dienen in gepast geld te betalen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 5