NIEUWS VAN VROEGER Jan Dekker 4 Voor u bladerden we het Noordhollands Dagblad van het tweede halfjaar 1957 door om een indruk te krijgen van wat Waarland 50 jaar geleden zoal wist. Het (b)lijkt een rustige periode te zijn geweest. De voor Waarland wellicht belangrijkste gebeurtenis vond elders plaats: de openstelling van de Velser tunnel op 27 september 1957. Uit de overige krantenberichten selecteerden wij voor u het volgende. In het najaar van 1957 vierden Dirk Bruin en Marie Jacet hun zilveren huwelijksfeest. V.l.n.r voor: Hennie, vader Dirk Bruin, Piet, Ineke, moeder Marie Bruin-Jacet, Marian. Achter: Gerard, Vroon, Ad, Jan, Riet, George. 19 juli Op de te Alkmaar gehouden r.-k. MULO- examens slaagt Herman Jaspers voor het diploma A; tevens verwerft hij de aantekening middenstandsdiploma. 26 juli Ook Siem Bruin slaagt voor het MULO- examen. 27 juli Aan de R.-K. Modevakschool, ofwel de ’naaischool’, van de Zusters Urselinen te ’t Veld slaagden Truus Smit, Riet Poland, Gathie Droog, Emmie Nieuwboer, Trien Bakker, Truus Groen en Jopie Jansen voor het diploma Costumière. Voor het diploma Lingerie slaagden Riet Poland, Truus Smit, Atie Post, Jopie Pancras en Afra Groen. 6 augustus Te koop S eerstelingen. N. Bruin (Schrama), Hogebrugweg D 91Waarland. 14 augustus De gemeenteraad besluit om aan de heer D. Burger te ’t Veld bouwgrond aan de Volleringweg te Waarland te verkopen voor f5- per m2. Het perceeltje ligt tussen de twee in aanbouw zijnde huizen en de binnenkort te bouwen ambtswo ning voor het schoolhoofd van Waarland. 15 augustus In de zaal van Willem Jonker wordt op deze Maria Tenhemelopneming door dans- en stemmingsorkest The Musical Players een bal verzorgd ten bate van de voetbalclub Con Zelo. 20 augustus De afdeling Nieuwe Niedorp van Sint Deus dedit viert haar 25-jarig bestaan. Na het officiële gedeelte van het feest programma wordt het woord en de daad gegeven aan het Waarlands cabaret ensemble De Cromico’s o.l.v. de heer Smit, dat een programma van zorgeloze vrolijkheid weet te bieden. Sommige nummers werken zo aanstekelijk dat de

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 4