Ik 'W7 H' V 1 z I/- I ƒ- Ir 1 t a Waarland, augustus 2007. 48 Het bestuur Als officiële begindatum werd 1 januari 1953 aangehouden. Maar op 12 september 1953 was de formele oprichtingsvergadering. Er mochten toen 3 mannelijke en 2 vrouwelijke bestuursleden gekozen worden. Voorzitter werd Piet Zutt, secretaris Aris Groen Az en penningmeester werd Arie Stoop. Als bestuursleden traden aan Annie Smit Cd. en Afra Groen Sd. Piet Zutt was maar kort voorzitter. Op 14 november 1953 kozen de leden Siem van Diepen tot zijn opvolger. Een extra bestuursverkiezing was op 28 augustus 1954 nodig omdat Annie Smit zich teruggetrokken had. Vronie Kok voorzag na stemming in deze vacature. De andere bestuursfuncties bleven na stemming hetzelfde. Op 25 juni 1956 kozen de aanwezige 34 leden een nieuw bestuur vanwege het vertrek van Arie Stoop naar de Noord-Oost polder. Deze verkiezing leverden Siem van Diepen (voorzitter), Aris Groen, Jo Bakker Cz. en Piet Bakker tot gekozenen op. Bij de dames haalden Vronie Kok en Vera Ursem de meeste stemmen. Overzicht: voorzitter Piet Zutt bijna 1 jaar, Siem van Diepen ruim 4 jaar. secretaris Aris Groen 5 jaar. penningmeester Arie Stoop 316 jaar, daarna Piet Bakker: 1 V» jaar. bestuursleden: Annie Smit 20 maanden, Vronie Kok volgde haar op: ruim 3 jaar. Afra Groen was 316 jaar bestuurslid en Vera Ursem volgde haar op: 1 16 jaar. Jo Bakker Cz zat 1 16 jaar in het bestuur. In totaal hebben de Cromico’s 30 maal opgetreden. Aris Groen, notulist en chroniqueur van De Cromico s. Tenslotte Na het overlijden van Aris Groen in 2005, gingen de erfgenamen naar Piet Meester. Er was in de nalatenschap van Aris nog een spaarbankboekje van De Cromico ’s gevonden. Toen dirigent Nico Smit overleden was, had Aris hier nog een bloemetje voor de overledene van betaald. Nu kreeg Aris zelf alsnog een bloemetje. De rest van het saldo is, na overleg met enkele oud-leden, verdeeld. van Toon Smit werd er vrolijk op los ge danst. De leiding van deze avond was na tuurlijk in handen van Jo Bakker, de clown August in de revue’s. Aan het eind van de avond bedankte Jo Bakker de organisatie en ook Jan en Tiny Borst, de beheerders van het Waarlands Dorpshuis. Het was voor het laatst dat De Cromico s bij elkaar waren. Er waren natuurlijk ook oud-leden die er niet bij konden zijn. Uit Brazilië, Canada en Australië kwamen brieven waarin ze de aanwezigen een mooi feest toewensten. De algehele conclusie na deze avond was: heel jammer, het is verleden tijd. bronnen: - Verslagen, van Aris Groen. - Notulen en knipsels, destijds van Corrie Smit-van Duin. - Met dank aan: Vroon Groen-Bruin, Alie Dekker-Stoop, Piet Meester, Cees Pancras, Come Smit-van Duin, Siem de Haan en Piet Bakker. (de oud-dirigent) en Antoon Smit. Het bleef niet bij een gesprek, maar er volgde een avond bij Nico Smit en ze raakten niet uitgepraat bij het zien van de foto’s, de notulen en het kasboek. Toen werd definitief besloten om een reünie te orga niseren. Er volgde een oproep in de W4 en al spoedig was er een groepje bestaande uit Aris Groen, Piet Meester, Nico Smit, Vroon Groen-Bruin en Alie Dekker-Stoop. Samen met andere oudleden werden de da tum en de plaats vastgesteld. Op 13 maart 1982 waren ruim zeventig reünisten, al of niet met partner, aanwezig in de opvolger van het Jeugdhuis, het Waarlands Dorps huis. Er lagen veel foto’s en kleding van de revue’s uitgestald. Zelfs de vlag, die des tijds speciaal ge maakt was en die tij dens de voorstellingen altijd op het toneel stond, was aanwezig. Kostbare souvenirs als herinneringen aan de vervlogen, mooie tijden. Het werd een grandioos feest en iedereen was blij dat men na al die jaren weer bij elkaar was. Er werden liederen gezongen op eigen teksten, er waren voordrachten en op de accordeonmuziek k

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 48