47 Het hele orkest in het zonnetje achter het Jeugdhuis. V.l.n.r Voor: Riet Kok, Vroon Kok, Tom Volkers, Theo van Ophem, Antoon Kramer, Piet Zutt, Jan Stoop, Gerard Stoop, Aik Smit, Bets Bleeker, Truus Stoop. Tweede rij: Grarda Stoop, Alie Stoop, Vroon Bruin, Vera Ursem, Jopie Nolten, Tinie Brian. Derde rij: Cees Pancras, Truus Zutt, Ank Stoop, Annie Smit, Trien Groen, Riet Jaspers, Cor Kramer. Vierde rij: Piet Meester, Piet Kramer, Siem de Haan, Arie van der Fluit, Theo Bakker, Nico Zutt, Aris Groen, Arie Stoop, Piet Bakker, Nico Smit. siteur bij ACCA-dmkkerijen in Heerhugo- waard, wist hij altijd de laatste mop te ver tellen. Verder was hij een veel gevraagde ceremoniemeester en speelde hij een grote rol bij TW3. Legendarisch waren zijn optredens in de quizzen van Piet Jongkind. Vroon Bruin, Alie Stoop en Gré Droog gingen als drie gitaristen verder. Samen met kapelaan Zaal gingen ze dan bruiloften af, meestal ’s avonds want dan waren er de meeste mensen. Kapelaan Zaal, zeer muzi kaal, stemde vooraf de gitaren. De bruilof ten werden vaak in schuren gegeven. Ze gingen er op de fiets naar toe. De kapelaan deed vooraf een woordje, waarna het optreden volgde. Het trio had als groep geen aparte naam. Ze haalden geld op voor de jeugdbeweging. De bedragen varieerden van ƒ20.- tot 50.- per avond. Best hoge bedragen, als je er rekening mee houdt dat een weekloon in die tijd ƒ80.- bedroeg. Deze periode liep van 1956 tot en met 1963. In dat jaar trouwde Alie. Na zijn Cromico-tijd vonnde Cees Pancras een zangduo met Joop Dekker, de Joco s genaamd. Alle twee speelden ze ook gitaar. Ze speelden op bruiloften of tijdens uitvoe ringen, bijv, die van de NKJB. Geen avond vullend optreden maar een invullend optre den, zoals Cees het omschreef. Ze speelden Zuid-Amerikaanse muziek (waarbij Joop de castagnetten hanteerde), cowboy liedjes of Nederlandstalig repertoire. Cees speelde in dit duo tot aan zijn diensttijd. In zijn solda tentijd trad hij op als kunstfluiter tijdens uit voeringen in de diverse kazernes van de Wel zijnszorg. Hij was verbonden aan de mu ziekkapel van de Genie, waar hij tamboer- hoomblazer was. Na zijn diensttijd kwamen zijn optredens op een lager pitje te staan. Na dertig jaar: de reünie Zo’n dertig jaar na de oprichting of vijf entwintig jaar na de opheffing kwam Aris Groen op een bepaald moment Cees Pan cras tegen. De oude tijden werden bespro ken en ook de roep om weer eens bij elkaar te komen. Aris vond dit wel een leuk idee maar het bleef verder stil. Dat veranderde toen Aris in het dorpshuis op het IW3-pompoenfeest op 4 oktober 1981 aan de praat raakte met Nico Smit

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 47