45 ringen altijd erg openhartig. Hij hoopte dat dit zo mag blijven en dat we nog jaren mogen bestaan. Dirigent Smit werd nog speciaal bedankt. Ook werd nog een blik geworpen op de toekomst. De feest avond klonk als een klok en was zeer ge slaagd de feestavond leek gelijk een brui loftsfeest. Aan alles komt een einde, zo ook aan deze avond, ’t was volgens vele meningen te gauw afgelopen. En als laatste: ’t was dan ook laat in de avond en erg gezellig toen de voorzitter ’t eind aankondigde. ’t Was nog veel te gauw vonden we waaruit blijkt dat ’t gezellig was. De herdenking van vijfjaar muzikale en humoristische successen werd op zondagmorgen 2 februa ri 1958, om 9.00 uur, in de kerk afgesloten bij gelegenheid van het 1“ lustrum van De Cromico s voor ’t welzijn van alle leden. Waarom? Hoe kon het gebeuren dat zo’n bloeiende, succesvolle vereniging het loodje legde? Aan het enthousiasme van het bestuur en leden heeft het niet gelegen. Ook niet aan de muzikale en humoristische talen- Het einde De vierde revue met de naam Hier zijn we weer had over publieke belangstelling niet te klagen gehad en ook het vijfjarig bestaan was uitbundig gevierd. Maar daarna werd besloten om het wat rustiger aan te doen. In 1958 werd geen nieuwe revue op stapel gezet. Zo begon het einde voor de club te naderen. In het verslag staat de club maakt thans een tijd door van onactief en geeft een slappe indruk. Van een revue kan het dan ook dit voorjaar niet komen. De leden vonden dit jammer: maar er was geen keuze, we moesten er ons bij neer leggen. Wel waren er nog kleine optredens. Op woensdag 5 februari 1958 gingen de gita risten en de accordeonisten Siem, Nico en Piet nog naar Alkmaar, dit op uitnodiging van kapelaan Olsthoom. Daar luisterden zij een avond op van de NKJB. Het gebodene werd goed gewaardeerd. De verslagen vermelden ook dat op zater dag 19 april een afvaardiging naar de brui loft van Bets Bleeker en George Bruin ging waar ze s avonds met een bloemstuk en muziek wezen feliciteren. En op woensdag 30 april 1958 werd opgetreden toen Joop Bakker Dz. en Trien Groen Sd., beiden clubleden, in het huwelijksbootje stapten. De hele club ging ’s avonds met muziek en een bloemetje feliciteren. Op donderdag 12 juni trouwde het bestuurslid Vroon Kok met Stef Langedijk. Onder leiding van Piet Bakker is hun s avonds een serenade gebracht en een bloemstuk aangeboden. De gitaristen en het trio werden verzocht nog wat na te blijven. Nico Smit was ver hinderd, Siem van Diepen heeft de bruid woorden van dank toegesproken. En op dinsdag 24 juni 1958 waren De Cromico’s uitgenodigd om na het uitje van de be jaarden onder de koffie wat te spelen. Het gebodene wou er geweldig in bij de oudjes, ze waren dan ook zeer enthousiast en vol lof. De opbrengsten van de loterijen tijdens de revues, met als actiepunt een zieke vriend naar Lourdes, naderden ook een afronding: in augustus verscheen er een dankbetuiging van de betrokkene, Jan Boots: Bij dezen wilde ik alle parochianen en in het bijzon der de Cromico 's hartelijk danken voor de Lourdesreis welke ik gekregen heb. Maar voor de rest was 1958 een heel stil jaar. Wel verscheen er nog een opvallend artikel waarin stond: CROMICO ’S, bang dat ze niet meer bestaan? Zult u eens zien. De Cromico s gaan verder en er groeit al een nieuwe uitvoering. Ze werken nu in kleinere groepen apart, om ieder onderdeel zijn aandacht te geven. En alleen de echte, enthousiaste, trouwe leden komen nu bijeen. Dat biedt meer houvast en het zijn er heus nog velen! Maar dit bleek toch een wanhoopskreet. Het bestuur besefte dat ’t niet goed ging met de club: de zaak is nu stilgelegd. Het plan is nu om in groepjes door te gaan. Maar in december moest men constateren: het is inmiddels december en helaas staat alles nog stil. Zo begon 1959. Op dinsdag 13 januari 1959 ging men nog naar Zijdewind om op de Donateursavond van de Fanfare aldaar, een kort cabaretje te geven, Het is prima gegaan, ’t was een leuke avond. Voor ons zelf nog weer het idee dat we nog bestaan. Dit waren de laatste woorden in het ver slag. Het betekende het einde van De Cro mico s. Achteraf gezien is het doodzonde geweest dat zo’n prachtige club met zijn vele successen moest stoppen. Een van de leden schreef later: Gedurende de vijfjaar van ons bestaan hadden we vier revues opgevoerd en dertig keer opgetreden, zo wel binnen als buiten Waarland. We moch ten blij zijn met dit succes en de naam Cro mico s heeft zeker een plaatsje in de harten van de Waarlandse mensen gekregen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 45