na ba1- ’-HIIJE-Q. Z-ljH t&E- \VEE-Q Beste Parochianen, "De Cromico's" brengen U dan de komische revues Zaalopening» 44 Huis aan huis reclame voor de revue 'Hier zijn we weer. aanwezig te zijn: ’tzijn altijd dezelfde die er wel en op tijd zijn. De goede en trouwe leden worden zo min of meer in een mineur stemming gebracht. Verder werd er op gewezen: dat men niet van gedachte mag zijn dat een mondharmonica een minderwaardig instrument is. Op het festival hebben we immers gezien hoe oudere mannen en vrouwen ook op een mondharmonica blaasden. In de ledenvergadering van 8 juni 1957 was al besloten om een vlag te maken ter gelegenheid van de intocht van kapelaan Zaal. Op 9 november 1957 kwam deze (27) om 7.30 uur om 7 uur Vijfjarig bestaan Als oprichtingsdatum was destijds 1 ja nuari 1953 bepaald. Men wilde het vijf jarig bestaan in 1958 niet onopgemerkt voorbij laten gaan. De feestvergadering van dit eerste lustrum was op 25 januari 1958. De voorzitter sprak woorden van felicitatie tot alle aanwezigen. Hij gaf een terugblik hoe de afgelopen vijfjaar waren verlopen; de harmonie was tot nu altijd prima geweest en de bestuursvergade- En verder Na het Mondorgelfestival volgde een onzekere tijd. Het nieuwe programma, waar in juni en november nog volop over gesproken werd, kwam niet van de grond. Wel volgden nog verschillende optredens maar vaak in aparte groepen. Zo vierde op 17 november 1957 de KA B te Zwaag feest, ’s Avonds ging het cabaretgroepje met z’n negenen daar heen. Met succes... waarna de verdere verzorging in handen was van het Waarlander cabaretgezelschap dat met conferences, muziek en sketches in de gelegenheid was de geheel gevulde zaal te amuseren. Op 20 december 1957 werd de club uitgenodigd om het af scheidsfeest van het hoofd der school, meester Raas, muzikaal op te luisteren. De voorzitter van het oudercomité AZutt opende met een toepasselijk woord waar na de Waarlander mondorgelclub De Cro- mico s’ onder de leiding van Nico Smit menige vrolijke nummers ten gehore bracht. Waarmee de 5 jaar vol zijn geraakt. In 1958 werd op zondag 5 januari de revue Daar knap je vast van op, ge bracht in zaal Blankendaal (het inmiddels verdwenen café Boekel) te Zijdewind, aanvang 7.30 uur met Bal na. Een prima avond, goed gespeeld. Opmerkelijk was, dat volgens de verslagen niet de vierde, maar de derde revue opgevoerd werd. Voorts was het een avond die niet op uitnodiging vanwege een verenigings- jubileum plaatsvond, want in de finan ciële verantwoording wordt gemeld dat de inkomsten de helft (ƒ150.-) van de opbrengst bedragen. vlag weer ter sprake. Bij J. Bos werd stof voor de vlag gekocht voor 11.34. De vlag zou gebruikt worden bij optredens. Een voorstel om de vlag ook bij kerkelijke feesten in de kerk te plaatsen, werd eveneens aangenomen. ACOA vert JB Zo is de tijd er weer dat "de Cromioo's" in het r.k. parochie huis te Waarland voor het voet licht zullen treden. Dit zal zijn op de avonden* zaterdag 27 agril a.s. om 8_uur en zondag 28 agril a.s. om 7.30 uur zaterdag (2 zondag (28) Veel plezier en tot zaterdag 27 april a.s. of zondag 28 april a.s. in het pa rochiehuis. De afgelopen drie jaren hebben bewe zen dat de belangstelling voor onze revue's groot is. Ook dit jaar weer verwachten wij een grote opkomst, immers U krijgt veel te zien en te horen, n.l. muziek -zang -toneel Houdt van lachen? Goed, dan hebben wij voor U een programma, waarin de lachspieren het moeten ontgeldenl Het wordt weer een avond, die U niet mal zult vergeten. Wij rekenen dan ook op Uw aller opkomst. Maar..... komt vooral op tijd, want wegens het uitgebreide programma zijn wij verplicht om op tijd het doek te openen. HET BESTUUB.-

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 44