43 ‘De grote zaal van het Jeugdhuis was tot in de uiterste hoeken gevuld. In de andere krant was een kritischer toon te bespeuren. Naast waardering voor de dirigent: de heer Smit heeft het goede materiaal tot zijn beschikking, waarvan hij zeker een goed orkest zal weten te maken, en voor het orkest, instrumentaal en vocaal maakt de vereniging een goede indruk, was er ook kritiek: hij dient er echter rekening mede te houden, dat ook de zangeressen onder zijn directie staan. ‘De Postkoets’was iets te hoog gegrepen, al was de vertoning lang niet onverdienstelijk. Het tweede nummer had naar onze mening te veel onzuiverheden. De uitspraak van de jury bracht De Alpenblazers met 238 punten aan de top, tweede met 216‘/2 punt werd De Diatonica s, derde werd Modulatie uit Rotterdam met 195 punten en vierde De Cromico s met 190*4 punt. De andere twee deelnemers, Chromonica uit Delft en Excelsior uit Heemskerk sloten de rij met 187'4 en 17014 punt. Het avondprogramma vermeldde: een Grote Cabaretavond met medewerking van het van radio en televisie bekende Hotcha Trio. Er waren voor deze avond nog meer belangstellenden dan ’s mid dags; de zaal was meer dan uitverkocht. Een groot succes voor de cabaretgroep van De Cromico s. Een gezellig bal sloot dit zeer goede mondharmonicafestival, waarop de organiserende vereniging met voldoening en trots kon terugzien. Een nieuw programma? De ledenvergadering van 8 juni 1957 had een feestelijk tintje vanwege het na derende vijfjarig bestaan. De voorzitter kon melden dat het met de financiën dik in orde was: de kas toestand is goed, maar het is beter dat dit niet te veel bekend is. Ook werd al vast een voor schot op een nieuw programma geno men. Men had er zin in maar men besefte wel dat het moeilijk zal zijn wederom een nieuw programma op te stellen. Het Mondorgelfestival speelde echter in het vervolg een onbedoelde rol. Enerzijds was het bijzonder geslaagd geweest met een eervolle vierde plek en een succesvol cabaretoptreden in de avonduren, maar anderzijds was de kritiek in de krant een tegenvaller. Tijdens de ledenvergadering van 9 november 1957 komt dit in het verslag tot uiting: we moeten helaas con stateren dat zij niet zo erg sportief met ons hebben gehandeld, vooral de kran tenverslagen waren waardeloos. De voor zitter vindt echter dat het nieuwe pro gramma moet doorgaan: deze kwestie heeft echter tegenzang. In Heerhugo- waard was het goed gegaan, wel geen eerste prijs maar de voorzitter hoopt toch dat we geen nadelige gevolgen hiervan ondervinden. De voorzitter stak ieder daarom nog eens een riem onder het hart om een goed lid te blijven. Bovendien beloofde hij dat als de gelegenheid daartoe bestaat, het aantal zangeressen zal wor den uitgebreid. Ook dirigent Smit was vol goede moed en ontvouwde zijn ideeën, een gedachte om eens een licht balletje in te studeren vond algemene instemming. In deze vergadering werd ook over het reilen en zei len van de club gesproken. Zo werd de vraag gesteld hoe men de huidige club geest vond. Er kwam uit naar voren dat daar wel het een en ander aan mankeer de. Oorzaken waren het te laat of helemaal niet ko men van sommigen en men vond de pauze soms te lang en ongezellig. Het bestuur vond dat de leden het als een plicht moesten beschou wen om op tijd en stipt

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 43