w MONDHARMONICA-FESTIVAL 42 Het mondharmonica- festival in Heerhugowaard. Meten met anderen Op zondag 20 oktober 1957, aanvang 2.30 uur precies!, was er een Groot Mondharmonicafestival in de zaal van Jac. Baars, café De Hengstman (nu: Middenweg 453, later Borst Meubelen en nu verbouwd tot apparte menten) te Heerhugo waard. De organisatie lag in handen van het bestuur van de jonge, maar reeds succesvolle mondharmonicavereni- ging De Diatonica s. ’s Middags traden zes mondorgelclubs, waaronder De Diato nica s uit Heerhugowaard en De Alpen blazers uit Tuitjenhom, beiden o.l.v. de legendarische dirigent Muus Bakker, tegen elkaar in het strijdperk en ’s avonds was er een cabaretavond door De Cro mico s uit Waarland. Het van televisie en radio bekende Hotcha Trio verleende aan deze avond zijn medewerking. De verwachtingen van De Cromico s zullen hoog gespannen geweest zijn. Voor het eerst kon men zich meten met andere, vergelijkbare, clubs uit de omge ving. De belangstelling van het publiek was groot, er waren maar liefst 500 aan wezigen, en ook de pers toonde interesse. In die tijd waren er in onze regio twee streekkranten, de Alkmaarse Courant en het Noord-Hollands Dagblad. De eerste was een neutrale krant en de tweede een katholieke. Het Noord-Hollands Dagblad gaf een wat algemene, welwillende reactie: Ongeveer 500 mensen hebben zondag in zaal De Hengstman het mond- harmonica-festival bijgewoond, dat werd georganiseerd door de plaatselijk mond- harmonicavereniging De Diatonica s. De jury, bestaande uit de heren WA. van Biljouw, G.J. Günther en M.J. Punt kreeg een zestal verenigingen te beoordelen op algemene indruk, klankgehalte, nuance ring, zuiverheid en opvatting. Als eerste vereniging startte De Cromico s uit Waar land, o.l.v. de heer N. Smit met De Post koets vervolgd door ‘Aan ’t witte strand van Soerabaja ’en ‘We gaan op stap Ook in Waarland zelf Ondanks alle optredens in de regio, bleef de Cromico s een echte Waarlandse vereniging. Bij alle belangrijke gebeur tenissen in het dorp was men present. Zo hield men op 18 augustus 1956 ’s avonds een serenade ter gelegenheid van de trouwdag van Jan Zuijdam en Gurie Slijkerman. En op 8 september 1956 stapte penningmeester Arie Stoop in het huwe lijksbootje. Uiteraard werd er ’s avonds een serenade gebracht bij het huis van zijn schoonouders Keesom in de Kampen. Op zondag 19 mei 1957 vierde Pastoor Buurman zijn vijfentwintigjarig pries terjubileum. ’s Middags was er een recep tie. Aan de opluistering van deze recep tie werd meegewerkt door de zangvere niging Zingen is Leven o.l.v. H.J. Wolters, en door de mondharmonicaclub De Cromico s o.l.v. Nico Smit die voor vrolij ke wijsjes zorgde. Het verslag vermeldt verder dat men over belangstelling niet te klagen had. En op zaterdag 15 juni 1957 werd neo mist Jan Zutt ingehaald. Er was een op tocht waarin alle verenigingen meelie pen, zo ook De Cromico s. De volgende dag, zondag 16 juni 1957, was er een receptie en De Cromico s mochten deze receptie mede muzikaal opluisteren. Het was een mooie zomerdag en het ver slag maakt hier ook melding van: ’t was nogal warm weer, zodat een deel van de leden na afloop, op de fiets stapte en naar Schoorl ging, waar nog ’t een en ander werd beleefd. Wat er pre cies gebeurde werd hier in het midden gelaten. op zondag’ 20 oktober 1957 in zaal "BAARS" te Heerhugowaard- Nrd. Aanvang: 2.30 uur precies! Voor programma: zie binnenzijde!

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 42