I j p 40 Wie was de eerste? Veel mensen waren benieuwd of De Cromico s nu de eerste in de omgeving waren die met een mondorgelclub begonnen. Cees Pancras heeft in 2007 uitgezocht welke mondharmonicavereniging nu de eerste was. Het bleek dat Muus Bakker al vanaf 1950 in Langedijk aan de weg timmerde met een mondorgelgroep, de Jingle Bells genaamd. Die waren dus de eerste. Enkele jaren later stopte Muus Bakker bij deze groep en volgde Dick Sijs hem op. Hierna was Muus betrokken bij de oprichting van De Diatonica’s in Heerhugowaard en De Alpenblazers in Tuitjenhorn. Maar toen bestonden De Cromico s al. Dit sluit aan bij het verhaal van Siem de Haan. Siem woonde op het Verlaat. In de krant las hij dat er een mondorgelclub opgericht was in Waarland. Dat leek hem wel wat. In 1953 kwam hij als basmondorganist de club versterken. Na een paar jaar vatte bij hem het idee post: dat kunnen we in Heerhugowaard ook wel; laten we een eigen club oprichten. Samen met Jan Limmen tilde Muus Bakker hier de Diatonica’s van de grond. In zijn jaren bij De Diatonica’s en De Alpenblazers (nu: In Petto), resp. 32 en 20 jaar, boekte hij veel successen. Beide muziekgezelschappen bestaan nog steeds en geven ook in de huidige tijd nog altijd prachtige voorstellingen. Muus Bakker is in 2006 overleden. De gangmakers van De Cromico s op de voorgrond. V.l.n.r: voorzitter Siem van Diepen, dirigent Nico Smit, Jo Bakker de clown, Piet Meester. De foto is gemaakt achter het Jeugdhuis. De vierde revue De derde revue Daar knap je vast van op, met als hoogtepunt de opvoering in Medemblik, was de club goed bekomen. In de notulen staat het droogjes vermeld: getuige het krantenverslag is het best naar de zin geweest. Er zou dan ook een vervolg komen. In de ledenvergadering van 15 april 1957 kwam de komende revue aan de orde. Men had er zin in want enkele leden waren naar de revue van De Diatonica s geweest en deden met waarderende woorden verslag. Voor de verandering zou de kleding bestaan uit groene dassen en blauwe en rode jacjes. Het materiaal voor de jacjes werd bij Jan Bos gekocht voor ƒ27.56. Op zaterdag 27 en zondag 28 april 1957 was het zover. De vierde revue Hier zijn we weer werd opgevoerd. In de recensie wordt aangegeven dat het wel een juiste benaming was: want deze populaire club heeft onder de algehele leiding van Siem van Diepen inderdaad laten zien dat zij er zijn. Het was, net als voorgaande keren, een goed programma waarbij weer veel men sen de weg naar het Jeugdhuis vonden. Opvallend was dat dit de eerste revue was zonder medewerking van de toneel vereniging Jong Leven. In de notulen en verslagen wordt hier geen reden voor op gegeven. Maar het is waarschijnlijk dat De Cromico s zich nu goed genoeg voel de om zelf een hele avond te vullen. Het betekende wel dat de coulissen van Jong Leven overgenomen moesten worden a raison van ƒ30.- en dat de eigen inbreng in het programma uitgebreid werd. Net als bij de derde revue waren er weer negentien nummers en ook het mondharmonicatrio en de zeven meisjes met de gitaren en één man ontbra ken niet. Voorts vermeldt het programma het optre den van een goochelaar en een accordeonsolo door enkele eerstejaars leer lingen en na de pauze een accordeonsolo van Siem Jonker. In het verslag staat over het programma onge twijfeld heeft het hun veel

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 40