3 Jacet toe, die opheden nogal erg ziek is. Even voor die tijd kwam de assistent van Dr. Schreuder. Hij heb even bij mij zitten praten en zei toch ook dat het met mijn been een moeilijk geval is. Daarna gaf hij mij de hand, want hij vertelde dat hij weer weg ging, dat het mij heusch erg speet. Maar ja, dat gaat zo: scheiden doet lijden voor iedereen. En nu vanavond is de kous klaargekomen. Wij zitten allen om tafel. Ook Aijen en Frans en Siem zijn weer aan het bobben. Kees Stoop heeft mijn medicijnen weer meegenomen bij de docter vandaan. En nu ga ik even bidden. 14- 03 Vanmiddag kon ik niet erg slapen en was om twee uur van bed af. Toen ben ik een brief naar Gerda gaan schrijven, maar om half vier kwamen Marie en Annie van Oome Jo en Anne en Piet, Annie en Frans, dus ben toen maar weer opgehouden. Vanavond gingen hun allen naar het Lof en Vader moest naar Kees Slijkerman toe. Moeder en ik waren heerlijk alleen. Later kwamen Jantje en Aijen ook weer uit het Lof, toen gingen ze koffie drinken en we kregen nog lekkere taai-taai. Daarna heb ik mijn brief daan gekregen, toen ben ik maar weer in mijn mandje gekropen. Vader had nog een reuze bof, want die kreeg van Boots tabaksbladeren, dat Aijen ge zegd had. Het was prachtig weer vandaag. 15- 03 Ik was om half negen braaf uit bed en ben beginnen te werken, want ik heb op heden mijn schoen weer aan, al gaat het dan ook nog niet best. Om acht uur was Dr. Schreuder alweer bij Marie Jacet, dus dat gaat zeker niet best. Ze hebben bij ons thuis gewasschen en lekker gedroogd. Ik heb de zondagse kousen gestopt en ook mijn be nen nog eens gewasschen, maar dat lijkt ook wel niet te geven. Ik ga nu maar weer naar het eind zoeken, want Frans wil mijn pen gebruiken. Miep Stoop is fijn naar Am sterdam geweest. Ze was een Zaterdag middag al gegaan. Bertus is naar Over man toe om een beugel op te halen. Siem en Arie zijn aan het aardappelen schillen, Vader kaarten en Jantje is Frans zijn trui aan het stoppen. Ik ga ook weer kousen stoppen en straks vroeg naar bed. Teddy is moe, want die is mee geweest naar het land omdat het mooi weer was. 16- 03 Vanmorgen was het half 10 dat ik van bed kwam en was maar aan mijn bruine kousen gaan stoppen, maar het was ongeveer kwart voor 12 dat ik weer naar bed ging, want ik voelde mij lang niet goed. Ook moest ik geen eten hebben en even later begon de pijn heel erg te worden. Zo erg had ik het in geen jaar denk gehad. Toen het later even zakte heb ik even ge probeerd om in te slapen, maar dat ging toch niet hoor. Toen heb ik wat gebeden en later in mijn boek gaan lezen in Broeder en Zuster erg mooi hoor. Trien Dignum kwam nog en Klaas Bruin. Hij liep met een zeere hand, ’s Avonds na het eten dacht ik mij natuurlijk erg te vervelen, omdat ik bij lamplicht niet in bed lezen kan, maar daarin heb ik mij vergist, want na mijn Rozenhoedje kwamen Co en Piet Morsink om de jongens in de RVS verzekering te doen. Voorts een leuke avond gehad, want hij kon het nogal vertellen hoor. 17- 03 Ook vanmorgen ben ik in bed ge bleven. Ik heb weer niet veel gegeten. Na de middag was het erg rustig, de mannen allen te werk en Jantje was naar Jochem Zutt toe en Moeder ging borden wasschen en kamen, dus toen heb ik heerlijk ge slapen. Vanavond ga ik nog even lezen, want ik heb geen zin in breien, want ik heb hoofdpijn. Jantje is nu ook weer thuis, ze had een lekker kippenei gehad en nu roert ze haar koffie met mijn T-lepeltje. 18- 03 Vanmorgen was ik gewone tijd weer van bed, maar nog niet goed hoor. Om even over 10 kwam Anne en Truus en Annie te gast. Anne heeft een nachtjapon vennaakt en een kussensloop en drie doeken voor mij gemaakt, dus het is fijn klaar gekomen. Trientje Bakker is er nog geweest, want die moest naar de stad. Nu is het half acht. Wij zitten weer met zijn vieren bij tafel. Vader kaarten, Moeder aardappelen schillen en Jantje haar sokken stoppen. Ik ga nu maar weer breien. Siem ligt te bed, Frans is naar de dam cursus. Arie is naar Jacob Stoop met zijn aardappelen en Bertus is aan de loop, waarheen weet ik niet en Teddy ligt natuurlijk weer in mijn bed. Gerda Jonker op haar kamer in Bloemendaal, een goede schrijfvriendin van Trientje Ruiter.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 3