39 Cees Pancras met vier van zijn zeven meisjes. Vl.n.r: Riet de Wit, Vroon Kok, Al ie Stoop, Vera Ursem, Cees Pancras. gelegenheid tot het maken van een dansje. Het was dan ook al laat geworden eerdat de laatsten huiswaarts keerden. Op 16 mei 1956 volgde een verkort optre den voor de leden van het KA V in Waar land. Het verslag vermeldt: wederom was voor de leden van KAV een plezierig uurtje bereid. Maar de grootste eer kwam toen de KAB in Langedijk veertig jaar bestond. Dat vond men daar een goede gelegenheid om hun feestavond te laten verzorgen door de Waarlandse formatie. Op 3 juni 1956 werd in zaal Rijper (café De Schelvis) in Zuid-Scharwoude de revue wederom opgevoerd. Het succes was net zo groot als eerder in Waarland. De recensent verwoordde het als volgt: Wat deze jonge mensen uit Waarland in zang, skets en muziek ten gehore brachten was prachtig en het daverende applaus van de zaal was dan ook volkomen verdiend. Op 10 juni 1956 volgde nog een kleinere opvoering voor de Waarlandse LTJ-ers en hun meisjes, met hun ouders. Het succes kon niet op. Begin 1957 kon men in Me- demblik terecht. Op 3 februari 1957 stond in Waarland om zes uur de bus klaar om naar Medemblik af te reizen, ’s Nachts om half drie kwam men weer thuis. De recensie spreekt boekdelen: Deze nog jonge vereni ging, in hoofdzaak bestaande uit accor deonisten, een heel stel mondorgelbespelers en wat gitaren, weten behalve dit orkest ook Vervoer Als men buiten Waarland speelde moest er natuurlijk vervoer zijn. Hiervoor huur de het bestuur de bus van Kees Slijkerman. Het bedrijf Slijkerman was gevestigd aan de Provincialeweg Verlaat- Schagen, tussen Zijdewind en ’t Veld. Het was van oor sprong een vrachtbedrijf voor fourage en veevervoer. Maar ook personenvervoer kon bij Kees Slijkerman geregeld worden. Kees was de vaste chauffeur. Hij reed de vere niging voor 50.- uit en thuis. Maar Kees zei op het laatst: ’Joós, der moet toch een tien tje bai ’oor, voor dut geld ken ‘t niet langer Daarom vond er voor het optreden in Me demblik nog een nabetaling plaats van ƒ10.-. Voor een optreden buiten Waarland ontvingen De Cromico s een vergoeding van bijvoorbeeld ƒ150.-, voor de revue van de KAB in Langedijk enƒ250.- voor de revue in Medemblik. Te bedenken valt wel dat hier naast het vervoer ook nog andere kosten uit betaald moesten worden. In Medemblik bijv. 50 krentenbroodjes voor een bedrag van 5.-. Voor het opluisteren van feestvergade- ringen in Waarland volstond een lager be drag, meestal 10.- of 15.-. Te beden ken valt dat dan vaak maar een gedeelte van het programma opgevoerd werd. Zo betaalde bijv. KAV Waarland voor de opluistering van de feestvergaderingf 15.-. individueel heel wat te brengen. De heer Smit met zijn assistenten hebben een heel aardig en vlot programma van een twintig nummers in elkaar gedraaid en komen hiermede reeds op verschillende plaatsen het publiek vermaken. Niet alleen de vere niging is nog jong, maar ook de mede werkenden zijn in hoofdzaak jongelui en er zijn er bij die normaal nog om acht uur te bed gaan. De wijze waarop dit gezelschap zijn programma brengt is voor amateurs buitengewoon; niet alleen afwisselend maar ook goed van inhoud. Een enkele schets was iets te lang, maar daar is de schrijver debet aan; de nummers waren goed en werden vlot gebracht terwijl bij aankleding en toneel ook voor afwisseling was gezorgd.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 39