38 Net als voorgaande keren was de grote zaal van het Jeugdhuis weer te klein om alle belangstellenden een plekje te geven. Zoals gewoonlijk werd ingezet met een paar vrolijke wijsjes door de mondharmo- nicaclub en daarna wisselden voordracht, muziek, toneel en leutige schets elkaar af. revues werden verbeterd: geen accor deons in het cowboyprogramma en om te voorkomen dat anders het doek te lang dicht bleef, zou er voortaan een con ference gehouden worden. Cees Pancras deed de toezegging om met enkele dames een paar gitaarstukjes te verzorgen. Zo kwam op 15 en 17 april 1956 de revue Daar knap je vast van op voor het voetlicht. Jong Leven speelde weer mee met enkele schetsen en De Cromico s tekenden voor declamatie, mondharmo- nicanummers, kluchten, zang en accor- deonspel. In vergelijking met de eerste twee keer was het programma uitgebreid tot negentien nummers. Opening en finale kwamen uiteraard weer voor reke ning van het gehele orkest. Nieuw was dat er een mondharmonicatrio optrad en dat de gitaren in deze revue apart ge noemd werden: er was twee keer een gitaaroptreden van: Zeven meisjes en één man (die man was uiteraard Cees Pancras). Ook nieuw was het onderdeel: De Arabier. Dat was een act met een nagemaakt draaiorgel. Naar de regio Het succes van de revue Daar knap je vast van op deed de verenging goed. De leden vergadering van 30 april 1956 had dan ook een feestelijk tintje. Alle medewerkers van de revue waren uitgenodigd. De 46 aanwe zigen kregen vanwege het behaalde succes een consumptie en een gebakje. Voorzitter Siem van Diepen sprak een dankwoord tot allen die aan het succes van de revue hadden meegewerkt. Ook de dirigent mocht er het zijne van zeggen. Hij vond dat de muziek beter was dan vorige keer. En verder hoopte hij dat voor de toekomst het diatonische wat werd verschoven naar het chromatische. De notulen besluiten met: hierna was nog Draaiorgel 'De Arabier voor het eerst draaiend in de revue ‘Daar knap je vast van op. V.l.n.r: Emmy Dekker, Theo Dekker, Ria Stoop, Jo Bakker. ‘Er werd ingezet met een paar vrolijke wijsjes. De recensie was uitermate goed: als de mondharmonica- club De Cromico s plannen gaat maken om een bonte avond te organiseren, dan staat het al bij voorbaat vast, dat succes verzekerd is. Dit bleek zondag 15 april j.l. wederom het geval te zijn. De grote zaal van het jeugdhuis was tot in de uiterste hoeken gevuld. Alles met elkaar was het een mooie en hoogst ge zellige avond en het talrijke publiek liet herhaalde malen door een daverend applaus duidelijk blijken dat het de prestaties van De Cromico s met hun medewerkenden op hoge prijs stelde. De entree van de revue bracht 565.50 op. Ook deze keer ontbrak de verloting niet. De toffees voor de verloting kosten 50.10. Als prijzen werden onder meer per keer twee taarten van ƒ3.-, twee pot ten haring van ƒ0.70, A fles CB, drie worsten a 5.- en rookwerk ter waarde van ƒ13.- verloot. De totale kosten waren ƒ127.66. De opbrengst was ƒ297.20, zo dat een saldo resteerde van ƒ169.54. In het financiële overzicht staat nog een opsomming bij welke middenstanders de prijzen gekocht werden. Het geeft een aardig overzicht van de vele winkels die Waarland toen rijk was: Lou Groen, Jaap Wever, Jo van der Gulik, Willem Jonker, Gerrit Stoop, Bertus Groot, Gert Lant- man, Piet Beemsterboer, Cor Bruin, Arie van Ophem, Siem Houtenbos en voor de stof van de costuums Jan Bos. f

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 38