‘Daar ondervinden zij dagelijks de moeilijkheden van. spoedig mogelijk te herstellen. De ver binding tusschen die bewoners is ver broken. Daar ondervinden zij dagelijks de moeilijkheden van. Daar velen van ons handel drijven en sommige berich ten spoed eischen, zon het kunnen ge beuren dat men daardoor nadeel had. Ook de postbode ondervindt dit alle da gen en moet daardoor een omweg maken. Hun actie had resultaat. Het polderbe stuur van de Slootgaard betaalde ƒ25.-, de Schagerwaard ƒ35.- en 40.- kwam voor rekening van de gemeente. De brug Een voetbrug Door de aanleg van de nieuwe weg van Dirkshorn naar De Weel gebruikten de bewoners van de Slootgaard het onver harde pad en de voetbrug over de ring- sloot naar de Schagerwaard minder (nu: vanaf de Slootgaardweg naar de wo ningen nr. 24 en 26). Daarom besloot de gemeente in 1902 deze voetbrug op te ruimen. De bewoners van beide polders vonden dit geen goede zaak. Cees Lim- men en Piet Stoop schreven een brief, waarin ze verzochten de voetbrug zo Werken bij de banne Vanaf ongeveer 1850 zorgde de banne voor het onderhoud van de meeste bruggen, sloten en straten. De gemeente moest echter wel goedkeuring geven bij veran deringen van bestaande en de aanleg van nieuwe wegen of bruggen (kunstwerken). Op 4 maart 1914 gaf het College van B en W opdracht aan de banne tot het maken vanpaardenpaden in de Zutweg, de Sloot gaardweg, de Waarlandsweg le en 2e ge deelte, de Nieuweweg en de Tuitjen- homerlaan. Eén van de wegwerkers die bij de ban ne heeft gewerkt, was Piet Spaans. Hij werd op 1 januari 1916 benoemd en ver diende een weekloon van ƒ12.-. Ook kreeg hij een jaarlijkse vergoeding van 15.- voor het gebruik van zijn fiets. Het hele j aar rond was er genoeg te doen. Kuilen opvullen met grind, paarden- paadjes opnieuw bestraten, de bermen maaien en het kroos en het flab uit de sloten halen. Bij sneeuwval de wegen sneeuwvrij maken en bij de opritten van de bruggen zand strooien. Hij had een baan met goede sociale regels, maar zijn weekloon werd jaarlijks aangepast. De eerste jaren in zijn voordeel en daarna in werd gerepareerd en de bewoners waren weer voorjaren gerustgesteld. ‘Een boerderij aan de Slootgaardweg 25. De foto is gemaakt in de jaren vijftig van de vorige eeuw. De stolp werd in die tijd bewoond door de familie Wever. 32

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2007 | | pagina 32